reklam
PC HocasıAndroidAndroid Camiasının Gözdesi ‘OTG’ Nedir?

Android Camiasının Gözdesi ‘OTG’ Nedir?

Micro USB portuna sahip ve aynı zamanda Çin menşeili birçok cihazda bulunmakta olan OTG desteği ne işe yarar? Bu yazımızda OTG’nin ne olduğunu ve kullanım alanlarını sizlere aktarıyor olacağız.

Android işletim sistemine sahip, Çin üretimli birçok telefon, tablet ve phablet ürünlerde yer edinen OTG aslına bakılırsa çokta büyük bir marifet değil. Fakat diğer bölgelerde yaygın olmamasından mütevellit OTG desteğinin ne işi yaradığı birçok insan tarafından bilinmiyor.

Şu anda yeni üretilen ve bulunduğumuz zamana bakılarak yine de yeni olarak nitelendirebileceğimiz bir çok Çin üretimi Android cihazların içerisinde OTG desteği mevcut durumda. OTG desteğine doğrudan sahip olan cihazların başlarında Xiaomi Mi2, JiaYu G4, Neo NO03 ve iOcean Elite (sanki bir Apple abimizin ürünlerine benziyor isim) geliyor.

Android için en iyi antivirüs programları

OTG Açılımı Nedir?

OTG; On-The-Go açılımına sahiptir. bu da şu anlama geliyor: özgün bir çeviri ile iş başında demek oluyor. OTG teknolojisi ile telefon kullanıcıları USB üzerinden diğer teknolojik cihazlara anında bağlanabiliyor.

OTG ile neler yapılır?

OTG Kablosu aracılığı ile yada dönüştürücü ufak bir adaptör ile telefonunuza, tabletinize herhangi bir USB bellek, klavye, mouse gibi multimedya ürünlerini cihazına entegre edebilirsiniz. Şunu da unutmanız gerekir: Eğer cihazınızın üreticisi fabrika çıkışı ile klavye ve mouse desteğini eklemiş ise OTG yolu ile taktığınız ürünler çalışacaktır fakat bu destek yerleştirilmemiş ise cihaz üreticinizin yazılım güncellemesi ile bu desteği vermesini bekleyebilirsiniz.

Etiketler