PC HocasıHaberlerAnonymous’dan IŞID’e Saldırı

Anonymous’dan IŞID’e Saldırı

   

S0n günlerde IŞİD‘ın saldırıları artmaya başladı ilk olarak Orlando’da gerçekleştirdikleri saldırıda 50 kişinin ölmesi ve 50 kişinin yaralandığı saldırı sonrasında Fransa’da bir polis memuru ve eşinin öldürülmesi ile sonuçlanan saldırılara Anonymous sessiz kalmadı.

Bu saldırılara teknolojinin devlerinde Apple de sessiz kalmadı Tim Cook WWDC 2016‘nın açılışında katılanları saygı duruşuna davet etti.

Bu gibi saldırılara gizli hack grubu Anonymous da sessiz kalmadı , IŞID’ın sosyal medya hesaplarına saldırıda bulundu.

1466074617_isid-in-twitter-hesabi-hacklendi-profile-gay-bayragi-eklendi-705x290

 

Anonymous yaptığı saldırının Orlando‘daki saldırı ile olduğunu açıkladı , ayrıca hacklenen hesapların profil ve kapak fotoğraflarını LGBT’ın sembolü olan gök kuşağı ile süsledi.

LGBT , lezbiyen, gay, biseksüel ve transeksüel kelimelerinin baş harflerinden oluşur ayrıca hesaplarda +18 paylaşımlarda yapıldı.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/anonymousdan-iside-saldiri-22003-10522/ linkinden 05.07.2022 03:07:01 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video