PC HocasıTabletApple Gelecek Yıl MacBook Air Üretimine Son Verecek

Apple Gelecek Yıl MacBook Air Üretimine Son Verecek

   

İlk kez 2008’de Steve Jobs tarafından tanıtılan MacBook Air, aradan geçen sekiz yılda birçok kez güncellenerek şu anki halini aldı. İnceliği ve hafifliğiyle dikkat çeken dizüstü bilgisayar serisi, gelecek seneden itibaren artık üretilmeyebilir. Apple’ın 2017’den itibaren yatırımlarını MacBook ailesine yapacağı ve MacBook Air ailesinin rafa kaldırılacağı belirtiliyor.

MacBook Air Modelleri Neden Son Bulacak ?

Şimdilik Cupertino merkezli şirketten gelen herhangi bir doğrulama yok. Fakat, 12 inç ekranlı ve ince MacBook serisinin devam ettirilerek, MacBook Air serisinin tarihe gömüleceği söyleniyor. MacBook ailesinin incelik ve hafiflik konusunda beklentileri karşıladığı ve MacBook Air serisine gerek olmadığı vurgulanıyor.

Burada önemli bir unsur da yeni nesil iPad Pro tabletlerin varlığı. İki farklı boyutta sunulan iPad Pro’lar, uygun aksesuarlarla birlikte taşınabilir bilgisayar formunda rahatlıkla kullanılabiliyor. Dolayısıyla şirketin MacBook Air ailesindeki performansı yakalayamasa da, “taşınabilirlik” isteyenleri iPad Pro’lara yönlendireceği tahmin ediliyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/apple-gelecek-yil-macbook-air-uretimine-son-verecek-22060-11928/ linkinden 29.06.2022 00:06:38 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video