kendin onar hizmetini

Apple, Kendin Onar Hizmetini Avrupa’ya Taşıdı

  Google News

Apple, bundan 7 ay kadar öncesinde özellikle iPhone sahiplerini ilgilendiren yeni bir servis programı başlatmıştı. Firma kendin onar hizmetini devreye sokmuştu. 7 ay kadar önce bu sistem hakkında detayları sizlerle paylaştık. Sistem, kullanıcıların belli kitler sayesinde kendi cihazlarını kendilerinin tamir etmelerine dayanıyordu.

Yeni sistem ilk olarak ABD genelinde kullanıma açıldı ve çok sınırlı bir alanda karşımıza çıktı. Apple ise verdiği sözü tuttu ve şu sıralar servisin Avrupa’da da faaliyetlerinin başladığı açıklandı.

Apple Kendin Onar Hizmeti Avrupa’da

Yapılan açıklamaya göre 8 Avrupa ülkesinde kendin onar hizmeti kullanıma sunuldu. Bu ülkeler;

  • İsveç,
  • İngiltere,
  • İspanya,
  • Polonya,
  • Almanya,
  • Fransa,
  • İtalya,
  • Belçika oldu.

kendin onar hizmetini

Artık bu ülkelerde yaşayan kullanıcılar da belirlenen mağazalardan Apple’ın tamir kitlerini talep edebiliyor ve orijinal parçaları alarak cihazlarını tamir edebiliyor. Tabii ki çeşitli tamir kılavuzlarına erişmenin de mümkün olduğunu belirtelim.

Kaçırmayın: Apple’ın Kendin Onar Sistemi Hakkında Daha Fazla Bilgi

Şimdilik Apple kendin onar hizmeti, iPhone 13, iPhone 12, Apple M1 işlemcili Mac modellerini kapsıyor. İlerleyen günlerde daha fazla cihaz için destek verilmesini bekliyoruz.

Yeni tamir sisteminin sınırlarının genişlemeye devam edip etmeyeceği de soru işareti. 7 ay sonra Avrupa’ya geldi ama daha fazla yayılması gerekiyor. Mesela ülkemizde sunulacak mı sunulmayacak mı belli değil. Apple bu konuda açıklamalar yaptıkça biz de ona göre güncellemeler veririz.

Şu an gözüken Apple’ın kendin onar hizmetinin üzerinde durduğu ve genişletmek için çalışmalarına devam ettiği.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video