OnePlus 11

OnePlus 11 Tasarımı ve Özellikleri Ortaya Çıktı

  Google News

OnePlus, sessiz ama derinden ilerliyor. Geçmişe bir dönüş yapacak olursak markanın akıllı telefonlarının, amiral gemisi katili olarak anıldığını biliyoruz. Şimdilerde bu unvan biraz unutuldu gibi ama OnePlus hala çok iddialı telefonlar sunuyor. Yeni amiral gemisi OnePlus 11 modelinde de markanın iddiasını bir kez daha göreceğiz.

Uzun süre güncelleme desteği alacağı ortaya çıkan telefon için gelen son görseller, tasarım konusunda da çok iddialı bir seriyi beklediğimizi kanıtladı.

OnePlus 11 Tasarımıyla iPhone Modellerini Kıskandıracak

Yeni akıllı telefon için ortaya çıkan render görsellerine bakacak olursak, rakiplerin aksine düz çerçeve yerine daha yuvarlak hatlara sahip olan çerçevelerin kullanılacağını görüyoruz.

Onleaks tarafından ortaya çıkarılan görsellerde en çok dikkat çeken ise kamera alanı. Yan kısma sıfır yerleştirilen kamera alanının tamamen dairesel olacağı ve alt kısımda farklı bir kaplama yüzeyiyle arka kapağın genel yapısından ayrılacağını görüyoruz.

Kamera alanının içerisinde ise 3 sensör ve bir de flaş ışığının yer alacağı standart bir kurulum olacak. Henüz yeni akıllı telefonun, ekran tasarımının nasıl olacağı net değil. Ekranın görselleri ortaya çıkmadı.

OnePlus 11

Özellikler Açısından Neler Bekliyoruz?

Tabii ki tasarım bir yana yeni bir amiral gemisi akıllı telefondan söz ediyoruz. Tabii ki telefonun teknik özellikleri de çok merak ediliyor. OnePlus 11, Snapdragon 8 Gen 2 amiral gemisi işlemciyi de kullanan ilk akıllı telefonlar arasında yer alacak.

Çok iddiallı bir mobil işlemci kullanacağını düşünecek olursak yeni OnePlus, bir hayli güçlü bir akıllı telefon olacak. 3.19 GHz çekirdek hızlarından söz ediyoruz.

Telefonun ekran kısmında ise yeni nesle geçiş yapacağı iddiası var. 2K çözünürlük değerinde ve 120 Hz yenileme hızına sahip AMOLED bir panelle karşılaşacağımızı umuyoruz.

50 MP ana kamera olmak üzre 32 MP telefoto kamerası ve 48 MP ultra geniş açı kamerası da kamera kısmında beklenen özellikler.

Telefon ne zaman tanıtılacak hala net değil ama şu var ki süreç her geçen gün biraz daha yaklaşıyor diyebiliriz. Yeni yılda markanın sürprizlerini görmeyi bekliyoruz. Zira şu detaylara baktığımız zaman OnePlus 11 çok iddialı bir akıllı telefon olarak gözüküyor.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video