Galaxy A14

Bütçe Dostu Galaxy A14 Geliyor!

  Google News

Samsung Galaxy A14 akıllı telefon modeli için birkaç aydır sızıntı haberleri geliyor. Bütçe dostu bir akıllı telefon modeli olması beklenen yeni serinin, çok yakında tanıtılmasını bekliyoruz. Zira seri son olarak Samsung’un destek sayfası üzerinden de ortaya çıktı.

Destek sayfasında listelenen yeni akıllı telefonun model numarası da ortaya çıktı. Tabii ki Samsung’un resmi bir açıklaması olmadığı için telefon hakkında resmi olarak çok fazla bir şey söylemek mümkün değil. Fakat listelenen modelin seri numarasının SM-A146B/DS olarak karşımıza çıktığını da görmekteyiz.

Galaxy A14 Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Destek sayfasında da listelendiği belirtilen akıllı telefonun en büyük özelliği biraz daha bütçe dostu bir akıllı telefon olması olacak. Telefonda hem 4G özellikli bir model hem de 5G özellikli bir model göreceğiz.

Bu iki model arasında işlemci farkı da olacak. Bir seride Samsung’un resmi işlemcisinin yer alması bir modelde ise MediaTek imzalı işlemcinin yer alması bekleniyor.

Galaxy A14

Hatta biraz daha ileri gidersek sızıntılara göre telefonda yer alan işlemciler Exynos 1330 ve MediaTek Dimensity 700 modeli olacak. Her iki işlemci için de giriş ile orta seviye arası işlemciler yorumunu yapabiliriz.

Galaxy A14

5000 mAh değerinde batarya, 50 MP ana arka kamera, 6.8 inç LCD Full HD+ ekran ise yeni Galaxy A14 modeli için beklenen diğer özellikler arasında. Daha önce telefonun tasarım görselleri de ortaya çıkmıştı. Basın görselleri olduğu iddia edilen o görseller için paylaştığımız haberimizi de tam şuraya ekliyorum.

Muhtemelen 2023 bahar aylarında göreceğimiz akıllı telefonun Türkiye fiyatını da merakla beklediğimizi söylemek isterim. Bütçe dostu beklentimiz var ama ne kadar bütçe dostu olacak onu bilemiyorum. 🙂

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video