Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 13 Ultra Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı

  Google News

Kamera konusunda akıllı telefonların geldiği nokta tartışılmaz. Evet artık çok iyi kameralara sahip olan çok iyi akıllı telefonlar var. Fakat sektör durmuyor. Her yeni modelde kameralar biraz daha gelişmeye devam ediyor. Yine bu durumun örneklerinden birini göreceğiz. Zira ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi 13 Ultra modeli, akıllı telefonlardaki kamera deneyimini bir kez daha değiştirecek.

En son Xiaomi 12S Ultra modelinde, kamera konusunda önemli gelişmelere imza atan Xiaomi’nin, 13 Ultra ile bu gelişimi de devam ettirdiğini göreceğiz. Peki kamera özellikleri konusunda neler biliyoruz?

Xiaomi 13 Ultra Kamerası Nasıl Olacak?

Sızıntılara göre yine dev bir ana kamera göreceğiz. Daha önce de kullanılan 1 inç Sony IMAX989 sensörü, ana sensör olarak karşımıza çıkacak. Profesyonel kameraları aratmayacak bir deneyim sunacağını düşünüyorum ki zaten 12S Ultra modelinde de sensörün yeteneklerini gördük.

Kaçırmayın: Xiaomi 13 Serisi için Fiyatlar Gözüktü

Bu kez telefonda 4 kameranın yer alacağı söyleniyor. Yani sadece bu büyük sensör değil, dikkat çekecek başka sensörler de göreceğiz. Makro çekim ya da ultra geniş açı sensörleri de bulunacak mı belli değil.

Xiaomi 13 Ultra

Bilinen şu ki bu kez kameralar hem donanım hem de yazılımsal olarak geliştirilecek. PDAF odaklama, özel bir gimbal modu gibi ayrıcalıklar göreceğiz. Bunun yanında dToF adı verilen derinlik sensörllerinin de kullanılması bekleniyor.

Bana soracak olursanız, şu sızıntıdaki bilgilerde yer alan kamera kurulumu gelirse, Xiaomi 13 Ultra modelinin DxOmark listelerinde de zirveye oynayacağını düşünüyorum. Tabii ki sadece sensör değil, yazılımlar konusunda da neler yapılacağını görmek lazım. Bunun için de 8 Aralık tarihinde yapılacak tanıtımı beklemek lazım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video