Samsung Galaxy A14 Görselleri Ortaya Çıktı

  Google News

Samsung’un uygun fiyatlı akıllı telefonlarına belli aralıklarla yenileri ekleniyor. Şu sıralar beklediğimiz yeni üye Samsung Galaxy A14 modeli.

A13 modelinin üzerinde konumlandırıldığını göreceğimiz yeni akıllı telefon için sızıntılar da hızlandı. Telefonun basın görselleri olduğu iddiası olan yeni bazı görseller ve teknik özellikler için yeni detaylar paylaşıldı.

Samsung Galaxy A14 Tasarımı Nasıl Olacak?

Yeni görsellere baktığımız zaman, amiral gemilerinde gördüğümüz tasarım değişikliklerinin bu serilere de yansıyacağını anlıyoruz. Bir kere son dönemin modası haline gelen daha düz çerçeve kullanımı dikkat çekmekte.

Tamamen düz değil ama Samsung Galaxy A14 modelinde de  çerçeveler biraz daha düz hale getirilmiş gibi gözüküyor. Daha köşeli bir tasarım yapısının benimsendiğini net olarak anlıyoruz.

Kaçırmayın: Note 10 Lite için Güncelleme Müjdesi Geldi

Arka kısımda ek bir kamera alanının kullanılmaması da dikkat çekiyor. Sıralı üç kamera var ve kameralar için ayrı bir alan yok. Direkt olarak dışa doğru hafif çıkık lens çerçevelerini görüyoruz. Amiral gemisi telefonlarda gördüğümüz detaylardan.

Ekrana geldiğimiz zaman ise çok büyük bir değişim olmadığını anlıyoruz. Hafif bir çerçeve alanı var ve üst bölümde damla çentik yapısı aynen devam.

Samsung Galaxy A14

Galaxy A14 Teknik Özellikleri için Neler Biliyoruz?

Resmi olmamakla beraber telefonun teknik özellikler açısından neler sunacağı konusunda da bilgiler var. Bir kere beklenti bu modelde Exynos 1330 işlemcisinin kullanılması bekleniyor. 8 çekirdekli işlemci, 2 adet performans çekirdeğine sahip.

RAM kısmında ise son dönemin standartları arasında olan 4 GB RAM kullanılacak. Henüz depolama alanı belli değil ama muhtemelen 64 GB seçeneğini görürüz.

6.8 inç Full HD LCD ekran ve 5.000 mAh değerinde batarya da Samsung Galaxy A14 özellikleri için beklenen diğer detaylar.

Samsung Galaxy A14

Yazıyı bitirmeden önce şunu bir kez daha hatırlatalım ki bu özellikler ve tasarım resmi olarak paylaşılan veriler değil. Samsung henüz tanıtımı yapmadı. Yani yine yeniden sızıntı. 🙂

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video