Galaxy Note 10 Lite için Android 13

Galaxy Note 10 Lite için Android 13 Güncellemesi Geldi

  Google News

Genelde güncellemeler konusunda geciktiği için eleştiri oklarının hedefine oturan Samsung, bu kez işleri sıkı tutuyor. Android 13 sürümünü, hızlı bir şekilde kullanıcılarla buluşturmak isteyen marka, geçen haftadan beridir sürekli güncelleme haberleri veriyor. Bu kez Galaxy Note 10 Lite için Android 13 güncellemesi geldi.

A53, A52 derken birden Note serisine de geçiş yapılmış oldu. Galaxy Note 10 Lite modeli için güncelleme önemli zira bu güncelleme Exynos 9810 işlemcisinden güç alan akıllı telefon için son güncelleme olacak.

Galaxy Note 10 Lite için Android 13 Kademe Kademe Yayınlanacak

Yeni güncellemede strateji değişmiyor. Mantık aynı parça parça dağıt ama sorunsuz dağıt sistemi.

Güncelleme her bölge için hemen yayınlanmadı. A serisinde olduğu gibi önce belli bir bölgede yeni sürümün kullanıcılara sunulduğunu gördük. Ama bu kez bir fark var. Genelde güncellemelerin Rusya’dan başladığını görüyorduk. En azından A52 ve A53 modelleri için böyle oldu.

Kaçırmayın: A52 için Beklenen Güncelleme Geldi

Galaxy Note 10 Lite içinse güncelleme ile olarak Fransa bölgesinde yayınlandı. Bu da Avrupa’da daha kısa süre içerisinde güncellemeyi göreceğimizi işaret ediyor. Muhtemelen ülkemizde de çok yakın bir zamanda yeni güncellemeyi görürüz.

Galaxy Note 10 Lite için Android 13

Güncellemenin Sürüm Numarası ve Detaylar

Gelelim Note 10 Lite için Android 13 güncellemesinin ilk detaylarına. Fransa’da yayınlanmaya başlayan güncellemenin sürümüne baktığımız zaman “N770FXXU8HVK5” sürümünü görüyoruz.

Tabii ki bu güncellemeyle beraber yeni arayüz OneUI 5.0 de gelmiş oluyor. Ek olarak Kasım güvenlik yamalarının da aynı şekilde güncelleme paketinin içerisine dahil edildiğini belirtelim.

Ne diyelim artık ülkemiz için de güncellemenin yayınlanmasını bekleyeceğiz. Bu konuda kesin bir tarih veremiyoruz ama bir kere güncellemeler başladı. Artık kısa sürede ülkemiz cihazlarında da görürüz.

8 Aralık 2022 Güncellemesi

An itibariyle güncelleme ülkemizde de kullanıma sunuldu. Güncellemelerinizi kontrol etmenizi öneririm. 1.8 GB seviyelerinde bir dosya boyutuna sahip olan güncelleme, 1 Kasım 2022 güvenlik yamalarıyla beraber geliyor. Tabii ki OneUI 5 sürümünü de getiriyor.

Galaxy Note 10 Lite

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

2 Yorum

  • 08.12.2022 itibariyle bu gün güncelleme geldi yükledim ama ilk izlenimim pekte bi değişiklik görmedim kullandıkça göreceğiz

    • Merhaba,
      Evet Türkiye’de de güncelleme kullanıma sunuldu. Hemen yazımıza da bir güncelleme ekleyelim. 🙂

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video