PC HocasıSosyal MedyaFacebookArtık Facebook Üzerinden Taksi Çağırılabilecek

Artık Facebook Üzerinden Taksi Çağırılabilecek

 

Facebook yeni geliştirmekte olduğu sistem ile birlikte Facebook Messenger üzerinden Taksi çağırarak müşteri dilediği lokasyona yönlendirme yapabilecekler. 

FACEBOOK’DA TAKSİ ÇAĞIRMA ÖZELLİĞİ

Milyarlarca dolar hisseye sahip olan Facebook, WhatsApp’ı da satın aldıktan sonra tahtını iyice oturtmaya hevesli. Facebook Messenger sayesinde artık tüm kullanıcılar Ulaşım sekmesine tıklayarak çağırdıkları taksiye ücretlerinden komisyon alarak Messenger’a yansıtacak.

Hepimizin bildiği üzere Türkiye’de aktif olarak kullanılan ( Özellikle İstanbul’da ) BiTaksi uygulamasına bir nevi rakip geliyor diyebiliriz.

facebook-taksi-cagirma
UBER İLE ANLAŞILDI

Facebook taksi çağırma özelliği için Messenger uygulamasına “Ulaşım” sekmesi ekleyecek. Bu sekmenin geliştirilmesi ve sorunsuz çalışması için Uber firması ile anlaşma yapılarak kısa süre içerisinde bitmesi hedefleniyor.

Uber ile yapılan anlaşmadan sonra tahmini rakamlar ortaya koyuldu. Facebook, Messenger uygulamasında yer alacak olan Taksi çağırma uygulamasından 2 milyar dolar gelir elde edeceği belirtiliyor. Bu geliştirmeler ilerleyen süreçlerde sürücüsüz otomobiller ve çalışan taksi şoförlerinin maaşları çıkartıldığında kazanç giderek artacaktır.

Çalışma prensibimde ise BiTaksi uygulamasına benzer şekilde taksiyi çağırdıktan sonra gideceğiniz yerin mesafesini, ne kadar yazacağını ve en yakın gidiş mesafesini göreceksiniz. Ödemenizi de dilerseniz kredi kartı ve nakit olarak yapabileceksiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/artik-facebook-uzerinden-taksi-cagirilabilecek-2497/ linkinden 16.10.2021 05:10:12 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

  • Niye Uber ? En iyi fiyatı onlar mi vermiş ben şunu anlamıyorum pazara girerken bu kadar hedef koyuyorlar kazanıyorlar da aynı zamanda, ancak pazarda olanlar feryat figan ediyor kazanamıyoruz diye bu nasıl iş? ?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad