Assassin's Creed Mirage

Assassin’s Creed Mirage Fiyatı ile Sevindirdi! İlk Oynanış Videosu

  Google News

Assassin’s Creed Mirage için ilk duyuru yakın zaman önce geldi. Daha doğrusu ilk duyuru da oyunun adı açıklanmış ve belli başlı bilgiler verilmişti. Şimdi ise Ubisoft merak edilen yapım için detaylı tanıtım gerçekleştirdi. Oyundan yeni bir oynanış videosu geldiği gibi, yapımın ön siparişleri de açıldı. Haliyle çıkış tarihi için de duyuru gelmiş oldu.

İddialı yapım hangi platformlara çıkış yapacak ve fiyatı tam olarak nasıl belirteceğiz ama önce gelin oyundan biraz daha detaylı olarak bahsedelim.

Assassin’s Creed Mirage için İlk Oynanış Videosu Yayında

Yayınlanan video çok uzun değil. Ama genel hatlarıyla oyun hakkında çok fazla fikir veriyor. Bir kere videoya baktığımız zaman oyunun, serinin özüne döneceğini ve biraz daha ilk oyunlara benzeyeceğini görüyoruz.

Diğer taraftan yapım, her zaman olduğu gibi bol aksiyon ver gerilim barındıracak. An gelecek saklanarak ilerleyeceğiz an gelecek arkamızdan bir ordu koştururken ilerleyeceğiz.

Oyunda odak karakter olarak karşımıza çıkacak karakter ise Basim Ibn Ishaq olacak. Karakter daha önce gelen Valhalla oyununda da yer almış yan karakterlerden biriyken, bu kez odak noktasına yerleşmiş bir karakter olarak karşımıza çıkacak.

Assassin's Creed Mirage

Dönem ve mekan olarak da detaylar belli. Yapım bu kez Orta Doğu’da geçiyor olacak. 9. yy zamanlarında Bağdat’ın sokaklarında geçen bir hikaye ile karşı karşıyayız.

Hikaye ve oynanış açısından da biraz daha geçmişe dönecek olan yapımın fiyatına gelelim. Aslında oyun için ilk oynanış videosu yayınlandığı zaman Ubisoft’un sitesi üzerinden fiyat 589 TL olarak açıklanmıştı.

Fakat sonrasında yapım için Epic Games sayfası da açıldı. Epic Games sayfasına baktığımız zaman oyunun 329 TL fiyatla geleceğini görüyoruz. Üstelik Epic ödülleri sistemine de dahile dilmiş. Yani 5% geri kazan puanlarını da elde edebiliyorsunuz.

Oyun Ne Zaman Çıkıyor?

Bu tanıtımla beraber çıkış tarihi de netlik kazandı. Oyun 12 Ekim 2023 tarihinde piyasaya çıkacak. PC, PS4, Xbox Series S ileX, Amazon Luna ve PS5 için çıkış yapılacağını da hatırlatmış olalım.  Unutmadan oyunun Epic Games sayfasını da hemen şuraya ekliyorum.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video