reklam
Ana SayfaHaberlerASUS Dünya’nın ilk 360Hz ROG Swift PG32UQX oyuncu monitörünü duyurdu

ASUS Dünya’nın ilk 360Hz ROG Swift PG32UQX oyuncu monitörünü duyurdu

CES 2020 fuarı bu sene çok hareketli başladı ve ASUS’tan beklenen hamleler de gelmeye devam ediyor. Firma bugün Dünya’nın ilk 360Hz yenileme oranına sahip oyuncu monitörü olan ROG Swift 360Hz‘i duyurdu. Monitör dünyasının yeni önemli gelişmesi 360Hz tazeleme hızları artık aramızda!

ASUS ROG Swift 360Hz monitör neler sunuyor?

ASUS ROG Swift 360Hz NVIDIA G-SYNC destekli. Bilmeyenler için söyleyelim; ekran kartınız ile monitörünüz birlikte eş zamanlı çalışarak, gecikmeler, takılmalar, pürüzlenmeler veya titremelerin önüne geçerek üst seviye görüntü deneyimi sunuyor. Zira günümüz pek çok oyuncu monitöründe NVIDIA G-SYNC desteği var biliyorsunuz. Üstelik bu monitörde G-SYNC Ultimate mevcut.

ASUS’un deyimlerine göre monitör Dünya’nın ilk 360Hz eSpor oyuncu monitörü olarak geçiyor. Full HD (1920 x 1080) HDR oyun desteği ve 1400 nit – DCI P3 renk gamı desteği ile çok ciddi renk performansı sunacak. Dikkat ederseniz 360Hz yenileme hızının yanı sıra, oyuncu monitörlerinde 1400 nit bir monit daha piyasada yok.

Arkadan aydınlatmaya sahip Mini-LED teknolojisi sayesinde bölgesel karartma desteklendiği gibi, 16:9 ekran boy oranı ile piyasaya sürülecek. Monitör aynı zamanda 32 inç genişliğe sahip. “Daha fazlası eSpor monitöründen çıkar mıydı?” diyecek olursanız, şahsen 32 inçte kalmasını tercih ederim. Daha büyük ekran her zaman daha iyi performans anlamına gelmiyor.

ASUS kurumsal firmalar için 2020 ürünlerini, çözümlerini ve stratejilerini duyurdu

60Hz ile 360Hz arasında nasıl bir fark olacak?

Kısaca şöyle tanımlayayım. Diyeceksiniz ki, şimdiye kadar gözlerime yazık etmişim. Böyle bir monitörün Türkiye satış fiyatının uygun olacağını kimse düşünmüyor taktir edersiniz ki. Ancak çözünürlük ve tazeleme oranlarını kıyasladığım zaman, 60Hz’de takılarak ilerleyen görüntü, 240Hz’de bile yağ gibi akarken, 360Hz‘de neler yapabilecek siz düşünün.

Açık konuşmak gerekirsek, ASUS’un geliştirmiş olduğu bu mühendislik çalışmalarını beğeniyorum. Monitör alanında uzun süredir farklı modeller geliştirirken, şimdi piyasada 360Hz modelleri görmek büyük heyecan verici.

ASUS ROG Swift 360Hz oyuncu monitörünün önümüzdeki aylarda Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Piyasa satış fiyatı konusunda henüz bir bilgimiz yok. Ancak şuanda piyasada 240Hz bir ASUS monitör 5200 TL’den başlayan fiyatlarla satıldığını hesaplarsak, tahminimiz 8.000 – 9.000 TL civarında olması yönünde.

ASUS ROG Swift 360Hz teknik özellikler

  • 32 inç ekran genişliği
  • 16:9 ekran formatı
  • 1400 nit parlaklık
  • Full HD (1920 x 1080) çözünürlük
  • 360Hz tazeleme oranı
  • NVIDIA G-SYNC Ultimate desteği

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz