ASUS ROG Phone 6, Su Sıçramalarına Karşı Dayanıklı Olacak!

  Google News

Tayvan merkezli teknoloji üreticilerinden Asus, pazarlama kampanyalarının bir parçası olarak 5 Temmuz’da resmi olarak tanıtılacak olan ROG Phone 6’nın birkaç özelliğini zaten resmi olarak onaylamıştı fakat şirket akıllı telefon serisi ile ilgili daha fazla bilgi vermeye devam ediyor.

ROG Global Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda şirket, akıllı telefonun su sıçramalarına karşı korunaklı olacağını belirtirken dünyada ilk kez gaming bir akıllı telefonda IPX4 sertifikası olacağını belirtti.

ROG Phone 6 ile ilgili bu zamana kadar bildiğimiz teknik özellikler arasında; Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setini kullanacağı, 165Hz görüntü yenileme hızına sahip AMOLED ekran ile birlikte geleceği ve geliştirilmiş soğutma teknolojisinin olacağı yer alıyor.

TENAA Sertifikasyon sitesinde yer alan bilgilere göre akıllı telefon 6.78 inç boyutunda ekrana, 18GB RAM’e ve 512GB Dahili Depolama Alanına sahip olurken ön tarafta 12MP çözünürlüğünde özçekim kamerası arka tarafta 64MP çözünürlüğünde ana kamera ve 6000 mAh kapasiteli batarya sunacak.

Yazar Hakkında

Zeliha Yılmaz

Teknoloji dünyasının içerisinde kaybolmuş, Radyo Televizyon bölümü mezunu yazmaya sevdalı bir girişimci.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video