PC HocasıDonanımASUS RTX 3060 Ultra TUF Gaming Fiyatı Ortaya Çıktı

ASUS RTX 3060 Ultra TUF Gaming Fiyatı Ortaya Çıktı

 

NVIDIA’nın orta segment ile uygun bir fiyat aralığına hitap edecek ekran kartları için bilgiler çoğalmaya başladı. Referans modeller dışında özelleştirilen modeller için de paylaşımlar görmeye başladık. En son ortaya çıkan model ASUS RTX 3060 Ultra TUF Gaming.

ASUS tarafından sunulan özel versiyon olacak yeni ekran kartı için hem bir görüntü sızmış durumda hem de kartın fiyatı ortaya çıkmış durumda.

ASUS RTX 3060 Ultra TUF Gaming fiyatı nasıl olacak?

Yeni kart sanılanın aksine çok küçük olmayacak gibi. Referans modelde iki fan kullanılabileceği söylenirken bu modelde ise 3 fan olacağını görüyoruz. Kartın üzerinde yer alacak 3 fan, soğutma performansının yüksek olacağının işareti.

Kutu görselini değerlendirecek olursak, bellek miktarı ise 12 GB olacak. Tasarım ve bellek miktarı bilgileri önemli ama bu bilgilerin yanında çekirdek sayısı gibi önemli başka detaylar paylaşılmış değil.

ASUS RTX 3060 Ultra TUF Gaming

Bu bilgilere ek olarak sadece bağlantı noktalarını biliyoruz. Görüntülere göre kart üzerinde 3 adet DP ve 1 adet HDMI giriş bulunacak.

Bildiğimiz tüm bu teknik donanımlar ve tasarım dışında 3060 Ultra TUF Gaming için paylaşılan fiyat ise 449 dolar. Tabii ki fiyat kesin böyle olacak demek yanlış olur ama beklenti bu yönde.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

1 Yorum

  • Rtx3070 daha mı kötü olmuş oldu bunun yanında yani fiyatı daha yüksek olmasına rağmen?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video