Asus Zenfone Max Pro M2 Hakkında Bilinen Her Şey

Asus şirketinin bilgisayar alanındaki başarısını hepimiz biliyoruz. Cep telefonu sektörüne de hızlı bir giriş yapan şirket, görünüşe göre başarısını bu kulvarda da göstermeye niyetli. Asus Zenfone Max Pro M2 modeli için netleşen detaylar, cihazın ne kadar iddialı olduğunu gösterir nitelikte. Özellikle pil kapasitesi konusunda kullanıcıların fazlasıyla memnun kalacağı tahmin ediliyor. 

5.000 mAh Batarya ve Güçlü Donanımlar

Asus şirketi, Zenfone ailesi ile akıllı telefon sektörüne hızlı bir giriş yapmıştı. Şirket, özellikle Zenfone 5 ve Zenfone 6 modelleri ülkemizde de yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı.

Güncel döneme geldiğimizde ise Asus şirketi, eski modellerine nazaran daha dolu donanımlara sahip Zenfone Max Pro M2 modeli ile karşımıza çıkıyor.

Yeni belli olan detaylarla birlikte cihazın Snapdragon 660 işlemcisine sahip olduğunu biliyoruz.

4 GB ve 6 GB olmak üzere iki RAM seçeneği bulunduran cihazın depolama alanı da yine iki farklı seçenek olarak karşımıza çıkıyor. 

64 GB ve 128 GB depolama seçeneklerine sahip olan Zenfone Max Pro M2, geniş depolamaya ihtiyaç duyan her kullanıcıyı memnun edeceğe benziyor.

Ekran konusunda da 6" boyutunda 1080x2280 çözünürlük değerine sahip bir ekrana sahip olan cihaz, Gorilla Glass 6 koruması ile kullanıcıya güven veriyor. Söz konusu ekranın, moda olan çentikli tasarıma sahip olduğunu da belirtelim.

Kamera konusunda da iddialı olan model, arkasında 2 adet lens barındırıyor. Ana lens olarak Sony şirketinin 12 megapiksellik F/1.8 diyafram açıklığına sahip IMX486 lensi yer alıyor. Bu kamera, 5 megapiksel değere sahip bir derinlik kamerası ile destekleniyor. Bu sayede kullanıcılar, bokeh efektli fotoğraflar çekebiliyor.

Cihazın ön tarafına baktığımızda ise 13 megapiksel çözünürlüğünde F/2.0 diyafram açıklığına sahip bir kameranın konumlandırılmış olduğunu görüyoruz.

Tüm bu donanımlar, Asus Zenfone Max Pro M2 modelinin içindeki 5.000 mAh değerine sahip dev batarya ile çalıştırılıyor.

Snapdragon 660 işlemcisinin güç tüketimini düşündüğümüzde, bu kapasitedeki bir pil ile cihazın oldukça uzun bir kullanım süresine sahip olacağı âşikâr.

Son olarak, Asus Zenfone Max Pro M2 modelinin, kutudan Android 9 Pie sürümü ile çıkacağını belirtelim.

Bundan iki yıl öncesine kadar bir Zenfone 5 kullanıcısı olarak söylüyorum; Asus şirketinin donanım konusunda geldiği nokta, markayı diğer büyük akıllı cep telefonu üreticilerine büyük bir rakip haline getirmişe benziyor.

İlgili Etiketler