Aynı Anda 7 İşletim Sistemini Çalıştırabilen Bilgisayar

Artık oyunlar 4K çözünürlükte ve maksimum performansta oynanabilirken, bu işletim sistemlerini de çoğaltarak tek bilgisayarda farklı işlemler yapılabiliyor. Tabii ki bu işlemleri sağlayabilmek için maksimum performans verebilecek donanım ekipmanlarına sahip olmalısınız. YouTube'da LinusTechTips tarafından hazırlanan sistem, aynı anda 7 ayrı işletim sistemini çalıştırarak rekor kırdı.

Aynı anda çalıştırılan bu işletim sistemleri tabii ki sadece windows açılıp bırakılmadı. 4K çözünürlükte ve high ayarlarda farklı oyunlar açılarak sürekli bilgisayarın maksimum performansa ulaşabilmesi için kastırıldı. Yüksek çözünürlükte ve 4K oyunlarda da FPS 110'u geçmedi.

fps

Geçen sene bir çok bilgisayar modifikasyonu videosu ile karşılaşmış olabilirsiniz. Ancak LinusTechTips tarafından gerçekleştirilen bu ilginç bilgisayar toplama sistemi ilk kez gerçekleştiriliyor. Bilgisayarın toplam maliyeti ise 29 bin dolar. Teknik özellikleri arasında 2 adet 2.8 GHz hızında çalışan 14 çekirdekli işlemci yer alıyor.

Bu müthiş bilgisayarın diğer teknik özellikleri ise şu şekilde:

İşlemci: 2 adet 2.8 GHz 14 çekirdekli işlemci

RAM: 256 GB

Ekran Kartı: 7 adet GB AMD R9 Nano

Güç Kaynağı: 2 adet 1500 W

Toplam Maliyet: 29 bin dolar

ust-duzey-bilgisayar
Bu müthiş bilgisayarın performansı 7 ayrı bilgisayarı aynı anda en üst düzey ayarlarda çalıştırdığı gibi, yüksek ayarlarda olmasına rağmen FPS değerlerindeki düşüklük dikkatleri üzerine çekiyor. TechTips tarafından yayınlanan bu müthiş videoyu kesinlikle izlemenizi öneriyoruz. Aşağıdaki videoya tıklayarak arkanıza yaslanabilir ve bu müthiş bilgisayarın kurulum ve test aşamalarını görebilirsiniz.

ULTIMATOM BİLGİSAYAR - VİDEO

 

İlgili Etiketler