PC HocasıHaberlerAyyıldız TİM, Anonymous Sitelerini Kapattırdı

Ayyıldız TİM, Anonymous Sitelerini Kapattırdı

 

Her geçen gün siber saldırıların kızıştığı noktalarda Anonymous saldırılarına devam ederken, Ayyıldız TİM Anonymous‘a ait olan 3 web sitesini kapattırdı. Facebook sayfaları üzerinden duyurulan bilgide “Anonymous site kapatmak boyle olur 🙂 Anonymous Official Down !” açıklamalarına yer verildi.

anonymous-hack

ANONYMOUS KARŞILIK VERDİ

Bugün saat 17:00’da Ayyıldız TİM tarafından Anonymous‘a ait aşağıdaki web siteleri erişime kapatıldı. Ardından iki saat sonra Ayyıldız TİM‘e ait olan ayyildiz.org erişime kapandı. Karşı saldırı olarak Anonymous taraftarlarının yaptığı düşünülen DDos saldırısında “The Service is Unavaible” uyarısı ile karşılaşıyoruz.

Ayyıldız TİM tarafından erişime kapatılan siteler aşağıdaki gibidir:

* anonoffical.com ( Anonymous’un resmi web sitesi )

* anonymoushackers.org ( Anonymous resmi duyuru sitesi )

Ayrıca Ayyıldız TİM tarafından yapılan açıklamada “Bu site IRC üzerinden chat yapıp, organize oldukları sitedir. Mailleri ve IP adresleri ele geçirilmiştir.” denildi.

Saat 20:55 itibari ile de ne Ayyıldız TİM‘in web sitesine, ne de Anonymous’un sitelerine erişim sağlanamamaktadır.

anonymous-ayyildiz-tim

NEREYE GİDİYOR SİBER SAVAŞLAR ?

Son 5 yılın en büyük siber saldırıları 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilmeye devam ederken, Anonymous tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Geçtiğimiz günlerde hacker grubunun yaptığı videolu açıklamada Türkiye’yi IŞİD’i desteklemek ile suçlamış, desteklemekten vazgeçilmediği taktirde tüm banka, askeriye ve sağlık kuruluşlarına saldırılar düzenleyeceklerini açıklamışlardı.

Bu açıklamalardan sonra devlet erkanlarından herhangi bir geri bildirim gerçekleştirilmedi. Barak Obama ve Binali Yıldırım’ın videolarını mutlaka izlemişsinizdir. Bu siber saldırıların ciddiyeti her geçen gün daha da artmaya devam ettiği için, bıçak kemiğe dayanmadan yetkililerin bir an önce harekete geçmeleri gerektiğinin altını çiziyoruz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

13 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video