PC HocasıHaberlerModel Uçak Boeing 747-400 Görenleri Büyüledi

Model Uçak Boeing 747-400 Görenleri Büyüledi

 

Gerçek Boeing 747-400 uçağını 1/14 oranında küçültülmüş hali olan bu model uçak yayınlanan videosu ile görenleri hayretler içerisinde bıraktı. Boeing 747-400 model uçağı ile yapılan gösteri videosu haberimizde.

boeing-747-400-model-2

 

Drone kullanıcılarından sonra giderek yaygınlaşan model uçak serileri birebir aynı olması ile dikkatleri üzerine çekerken, yayınlanan gösteri uçuşunda gözler bu havalı uçağın üzerindeydi. Gerçeği ile ayırt etmenin neredeyse imkansız olduğu Boeing 747-400 model uçağının videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

 

Model uçak Boeing 747-400‘ün teknik özelliklerine değinecek olursak toplamda 5.4 metre uzunluğa sahip. Kanat genişlikleri 4.8 metre olarak belirtilirken, ağırlığı 68 kilogram. Kullanıcısı Adi Pitz tarafından geliştirilen bu model uçak sesi ile de kullanıcıları büyülüyor. Sanki gerçek bir uçağın kalkışını seyreder gibi hisse kapılıyorsunuz. Ayrıca uçak kalkıştan üç tur attıktan sonra gösterisini başarılı bir şekilde tamamlayarak yere iniş yapıyor.

Model uçak Boeing 747-400 havalandıktan sonra neredeyse gerçek olduğuna inanacak gibi oluyorsunuz. Bu model uçağın fiyatı belirtilmediği gibi, tahmini olarak 30 bin dolar fiyatı olduğunu düşünüyoruz.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video