PC HocasıHaberlerAyyıldız TİM, Facebook’u Hackleyeceğini Duyurdu

Ayyıldız TİM, Facebook’u Hackleyeceğini Duyurdu

 

Ayyıldız TİM geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada sıradaki hedeflerinin Facebook’u hacklemek olduğunu belirttiler. Yeni hedefleri doğrultusunda neden Facebook’u hacklemek istediklerini de açıkladılar.

AYYILDIZ TİM NEDEN FACEBOOK’U HACKLEMEK İSTİYOR ?

Ayyıldız TİM sözülerinin bizzat yapmış olduğu açıklamalarda dünyanın en büyük sosyal paylaşım sistesi olmalarından dolayı binlere kez hacklenmeye çalışıldığı ancak Facebook tarafından bu saldırıların çok kolay bir şekilde ekarte edildiğini belirten Ayyıldız TİM, Facebook’un taraf tuttuğunu ve almış olduğu tavırlar nedeni ile bu tür girişimde bulunulacağı belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda Rusya’ya yapmış oldukları siber saldırılardan sonra Rus gazeteleri tarafından manşetlere taşınan Ayyıldız TİM, şimdi de Facebook’u hacklemek için çalışmaların 6 aydır devam ettiğini belirtti. Ancak Facebook’un hacklenebilmesi ihtimali çok düşük olduğu için ilk etapta Facebook tarafından kapatılması gereken ancak Facebook’un kapatmadığı sayfaları kapatma çalışması yer alıyor.

ayyildiz_tim
TERÖR PROPAGANDASI YAPAN SAYFALARI HEDEFTE

Bu bağlamda Facebook üzerinden teröristlere destek veren parti ve vekillerden tutun, sürekli olarak teröristleri destekleyip terör propagandası yapan kişilerin hesaplarını ele geçirmek üzere planlanmış durumda. Ayyıldız TİM tarafından yapılan açıklamada 6 aydır çalışmaların sürdürüldüğü ve amaçlara ulaşabilmek için aralıksız devam ettiklerini belirttiler.

Ancak Facebook‘u hacklemek bu kadar kolay olmadığı gibi, yapılacak çalışmalar doğrultusunda bu siber saldırıların ne kadar sonuç vereceği de aşikâr durumda. Ne dersiniz Ayyıldız TİM Anonymous’un web sitesini erişime kapattıktan sonra başarılı olabilir mi ?

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/ayyildiz-tim-facebooku-hackleyecegini-duyurdu-3825/ linkinden 16.10.2021 11:10:54 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

5 Yorum

  • Yapar bu kardeşlerimiz daha önceden Anonymous’u dize getirdikleri gibi o sayfaları da hacklerler yapmadıkları şey değil ki. Ancak direkt Facebooku hackleyemezler orasını geçsinler

    • hll olsun size gelecekte turkiye siza emaanet hll olsun israil hava sasini 30 saniyede devre disi biraktini ya hll olsun

  • 3 gündür gülüyorum bu habere ayyıldız tim de facebook sayfalarında yazmışlar ulan daha 1 yıl önce faceden ürün satıyordu bunlar hay allahım yarabbim 😀

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad