Baldur’s Gate 3’ün Xbox Versiyonu için Çıkış Tarihi Sızdırılmış Olabilir

  Google News

Geçtiğimiz aylarda çıkış yapan ve çıktığı gibi de oyuncuların odağı olan Baldur’s Gate 3, eleştirmenlerden ve oyunculardan iyi yorumlar almıştı. Çıkış yaptığı zaman Xbox‘a gelmemesi oyun dünyasında büyük bir olaya neden olmuştu.

Oyunun Xbox konsollarına gelmemesini geliştirici şirket de açıklamıştı. Oyunun geliştiricisi olan Larian Studios, oyunu teknik gücü sebebiyle sadece Xbox Series X’e getirmek istemişti. Microsoft da oyunun Xbox Series S’e de çıkmasını istedi.

Bu karmaşadan sonra iki taraf da ortak bir yol bulup masaya oturmuştu. Bu yol da oyunun Xbox Series S versiyonundan Split Screen özelliğinin kaldırılması olmuştu. Bu sayede iki tarafta anlaşmıştı ve geliştirici şirket, oyunu Xbox için geliştirmeye de böylece başladı. Şimdi ise oyunun Xbox versiyonunun çıkış tarihi sızmış gözüküyor.

Baldur’s Gate 3 Xbox Versiyonu Ne Zaman Çıkış Yapacak ?

Baldur’s Gate 3, ilk çıktığı zaman oyun dünyasında büyük bir etki yarattı. Ancak oyunun çıkışıyla oyun için bir Xbox versiyonu gelecek mi oyuncular merak ediyordu. Sonrasında ise Microsoft ve Larian Studios anlaştı ve oyunun Xbox‘a da geleceği kesinleşti. Oyunun bu versiyonu ile gelen son güncellemede oyunun aktif olarak oynanarak test edildiği ve 2023’te çıkması için planlar yapıldığı yazıyordu. Şimdi ise oyunun Xbox için geliştirilen versiyonunun çıkış tarihi internete sızdı.

Oyunun çıkış tarihi ise internette 6 Aralık olarak sızdı. İnternette çıkan bir rapora göre oyun 6 Aralık’ta çıkış yapacak. Sızıntıda geçen açıklama ise şöyle: “Bununla birlikte, bu hala beklenen bir çıkış tarihi ve çapraz kontrol yaptığım tüm kişiler, Larian Studios’un şimdilik hedeflediği şeyin 6 Aralık olduğunu doğruluyor”. İnternete bu sızıntıyı duyuran kişinin açıklaması işte böyle oldu.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video