Baldur’s Gate 3 Steam’de 500 Bin Oyuncuyu Geçti ve Hala Yükselmeye Devam Ediyor

  Google News

Baldur’s Gate 3, Steam’de 500 bin oyuncuyu geçti. Baldur’s Gate 3, 2 gün önce piyasaya çıktı. Oyun için çok fazla bekleyen ve heyecanlanan kişi vardı. Oyun çıkmadan önce de Steam’de ucuz diyebileceğimiz bir fiyatla satışa çıkıyordu.  Baldur’s Gate 3, 3 ay öncesine kadar Steam’de 249₺ fiyat etiketiyle dikkat çekiyordu. 13 Mayıs’ta ise oyunun fiyatı 249₺’den  799₺’ye yükselmişti.

Bununla beraber oyunu almak isteyenler de büyük bir fırsatı kaçırmış oldu. Oyun, çıktığı andan itibaren aldığı yorumlar çok olumlu oldu. Oyunun şu anda Metacritic’te 94 Metascore’u ve 9.3 de kullanıcı skoru var. Bu puanlara bakıldığında oyun aldığı ilgiyi fazlasıyla haketmiş gibi gözüküyor. Bu ilgi oyunun Steam’de ki kullanıcı sayısına da yansıdı.

Baldur’s Gate 3 Sdece İlk Günde 500 Bin Oyuncuyu Geçti

Oyunun aldığı ilgiye bakacak olursak Steam’de ki anlık oyuncu sayısı da bu ilgiye karşılık veriyor gibi gözüküyor. SteamDB’nin verilerine göre oyun ilk 24 saatte 500 bin anlık kullanıcı sayısını geçti. Şu anki bilgilere göre de oyunun anlık kullanıcı sayısı hala yükselmeye devam ediyor. Her ne kadar oyunun anlık oyuncu sayısı çok iyi olsa da bu yıl çıkan Hogwarts Legacy’i geçmeye yetmedi.

Bu yıl çıkan Hogwarts Legacy anlık 879.308 oyuncu sayısına ulaşarak gerçekten çok büyük bir başarıya ulaşmıştı. Baldur’s Gate 3‘ün, Playstation 5 sürümünün ise 6 Eylül’de gelmesi planlanıyor. Oyunun Xbox sürümü için ise stüdyo çalışıyor ancak tam bir çıkış tarihi veremiyorlar.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video