reklam
Ana SayfaCep TelefonuBazı OnePlus 8 Pro Kullanıcıları Netflix’i HD Oynatmıyor!

Bazı OnePlus 8 Pro Kullanıcıları Netflix’i HD Oynatmıyor!

OnePlus 8 ailesi, piyasaya sürülmesinden hemen sonra büyük sorunlar ile karşılaşmaya başladı. OnePlus 8 familyasını kullanan bazı kullanıcılar telefonda kullanıcı deneyimine zarar verebilecek bazı sorunların olduğunu bildirdi.

Kullanıcıların OnePlus topluluk forumunda paylaştıkları raporlarına göre, bazı OnePlus 8 Pro kullanıcıları Amazon Prime Video ve Netflix’te açtıkları içerikleri HD olarak izleyemiyor. Sorunun ilk olarak OxygenOS 10.5.5 yüklendikten sonra ortaya çıktığı ve OxygenOS 10.5.6’da devam ettiği söyleniyor.

Android Authority’ye göre bu, L1’den L3’e düşürüldüğü bir Widevine DRM sorunlardan bir tanesi. Cihaz bu güvenlik seviyesine geçiş yaptığında çeşitli servislerden HD ve HDR içeriklerini aktaramıyor, bu da ortaya HD oynatma sorununu doğuruyor.

Fiyatıyla Sevilecek Huawei Y8s Kendini Gösterdi

Farkında olmayanlar için Widevine, video içeriğini tüketici cihazlarına güvenli bir şekilde dağıtmak için çeşitli şifreleme şemalarını ve donanım güvenliğini destekleyen Google’a ait bir hizmettir. Widevine DRM, Amazon Prime Video, Netflix, Disney + gibi birçok OTT (Over The Top Medya servisleri) platformu tarafından kullanılır.

Sevgili OnePlus konu ile alakalı henüz resmi bir açıklama gerçekleştirmedi. Şirketten resmi bir açıklama ya da konu ile ilgili bir yazılım güncellemesi olduğunda sizi haber edeceğim.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Cenk Kahramaner

Teknoloji ve Uzay meraklısı bir UI/UX Designer. Evlenmediğimiz sürece bu kadar bilgi yeter :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

AD

Advertisement