PC HocasıHaberlerBeklenen An Geldi: Jony Ive Apple’dan Ayrıldı!

Beklenen An Geldi: Jony Ive Apple’dan Ayrıldı!

   

1996 yılından itibaren Apple tasarımlarına liderlik eden Ive, şirketten sonunda ayrıldı.

Ünlü tasarımcı Jony Ive, Cupertino’daki zamanının sona erdiğinin bir işareti olarak Apple’ın Liderlik sayfasından silindi. 1992’de Apple’a katıldım ve 1996’dan itibaren tasarım ekibine liderlik ettim. dedi.

Jony Ive’ın Apple’daki son gününün her zaman biraz gizemli geçtiğini belirtti. Haziran ayında yaptığı basın açıklamasında ayrılacağını öğrenmiştik ve açıklamasında “bu yıl içinde meydana gelecek” demişti. Jony Ive, şirketten ayrılmış olmasına rağmen kendi şirketi üzerinden Apple ürün tasarımlarını yapmaya devam edecek.

Apple, tasarımcının uzun zamandır arkadaşı ve iş birlikçisi olan Marc Newson ile birlikte başladığı Ive’ın yeni tasarım şirketi LoveFrom’un müşterisi olacak. Apple CEO’su Tim Cook, “Apple, özel projelerde doğrudan kendisiyle birlikte çalışarak ve kurduğu parlak ve tutkulu tasarım ekibinin devam eden çalışmaları yla Jony’nin yeteneklerinden yararlanmaya devam edecek” dedi. Yazılım ve donanım tasarımı artık COO Jeff Williams sorumluluğunda olacak.

Şimdi tüm gözler LoveFrom’da olacak. Ive ve Newson’ın Apple Watch, bir elmas yüzük ve bir Noel ağacı içeren uzun bir işbirliği geçmişi var. Kim bilir, herhangi bir şans ile mayabe nihayet efsanevi bir “Apple arabası” tasarımının ne olacağını göreceğiz? Ive ve Newson uzun süredir aniden kendini tekrarlayan ve ilginç hale gelen modern otomobil tasarımının durumunu geliştirmeyi hak ediyorlar.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/beklenen-an-geldi-jony-ive-appledan-ayrildi-68819/ linkinden 15.08.2022 01:08:40 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video