PC HocasıHaberlerBroadcom, VMware’i 61 Milyar Dolara Satın Alacak!

Broadcom, VMware’i 61 Milyar Dolara Satın Alacak!

   

ABD’li yazılım şirketlerinden Broadcom, bulut bilişim şirketi VMware’i nakit ve hisse senedi anlaşmaları ile 61 milyar dolara satın almayı kabul ettiğini resmi olarak duyurdu. Bu satın alma, Broadcom’un işini kurumsal yazılım endüstrisine doğru çeşitlendirmeye yönelik yaptığı en önemli değişimlerden biri oldu.

Satın alma anlaşmasına göre, VMware hissesi başına 142,50 Dolar ödeme yapılacak ve bu ödeme 22 Mayıs’ta bir anlaşma raporlarının kırılmaya başlamasından önceki son kapanıştaki hisse senedi fiyatına göre yüzde 49’luk bir prim anlamına geliyor. Ayrıca bu satın alma anlaşmasında Broadcom’un hisseleri yüzde 3 oranında, VMware’in ise yüzde 2 oranında artış gösterdi.

Henüz satın alma işlemi söz konusu değil!

Broadcom’un kabul ettiği bu satın alma anlaşması kapsamında şirket, VMware’e ait olan 8 milyar dolarlık net borcu da ödüyor olacak.

VMware, Broadcom’dan gelen satın alma teklifine talep gelmedi ve bu nedenle şirketin Broadcom ile yaptığı anlaşma uyarınca 40 gün boyunca diğer teklif sahiplerinden teklif istemesine izin verilecek.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/broadcom-vmwarei-61-milyar-dolara-satin-alacak-127964/ linkinden 05.07.2022 01:07:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video