PC HocasıHaberlerÇalınan 500 Milyon LinkedIn Kullanıcısının Bilgileri Satışa Çıktı!

Çalınan 500 Milyon LinkedIn Kullanıcısının Bilgileri Satışa Çıktı!

 

Büyük bir veri ihlali gibi görünen bir durumda, yaklaşık 500 milyon LinkedIn kullanıcısının kişisel bilgileri bir hacker forumunda sızdırıldı. Veri ihlali, LinkedIn profil kimliklerini ve ilgili URL bağlantısını, kullanıcıların tam adlarını, e-posta adreslerini, cep telefonu numaralarını, adres bilgilerini ve sosyal medya profillerine bağlantıları ifşa etti. Ancak sızdırılan profil bilgileri içerisinde, kredi kartı bilgileri veya yasal belgeler gibi hassas bilgileri yer almıyor.

Kötü niyetli kişilerin, kavram kanıtı örneği olarak iki milyon kaydı listelediği bildirildi. Veri ihlali LinkedIn’deki verileri hurdaya çıkardığını iddia ederken, Microsoft buna veri ihlali demekten kaçınıyor ve bunun “aslında bir dizi web sitesi ve şirketten gelen verilerin bir toplamı” olduğunu dile getiriyor.

Linkedin

Bu bir LinkedIn veri ihlali değildi ve LinkedIn’deki hiçbir özel üye hesabı verisi inceleyebildiklerimiz arasında yer almadı.

Neyse ki, Cybenews ekibi kişisel veri sızıntısı denetleyicisini 15 milyardan fazla ihlal edilmiş kayıttan oluşan bir kitaplıkla geliştirdi. Bu nedenle, kişisel bilgilerinizin ifşa olup olmadığından emin değilseniz öğrenmek için buradaki linke tıklayabilir ve bazı bilgilerini kontrol ettirebilirsiniz.

Eğer bir LinkedIn hesabınız var ise, LinkedIn hesabınızın şifrenizi hemen değiştirmelisiniz. Ve bu sefer eski şifrelerinize nazaran daha güçlü ve hiç bir yerde kullanmadığınız başka şifre deneyin! Ayrıca, çevrimiçi hesaplarınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmeyi unutmayın.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/calinan-500-milyon-linkedin-kullanicisinin-bilgileri-satisa-cikti-111552/ linkinden 16.10.2021 09:10:00 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad