PC HocasıHaberlerCanon Yeni 4K Teknolojik Cihazlarını Türkiye’de Tanıttı

Canon Yeni 4K Teknolojik Cihazlarını Türkiye’de Tanıttı

 

4K teknolojisine sahip cihazlar ve televizyonlara hazır olmadığımızı geçtiğimiz haftalardaki yazılarımızda ele almıştık. Ancak her geçen gün 4K ile biraz daha sarmaş dolaş olmaya başladığımız için bu evreyi çabuk atlatacağız gibi. Bugün de Canon, Türkiye’de yeni 4K teknolojisine sahip cihazlarını tanıttı.

canon-4k-cekim-9

CANONUN YENİ 4K CİHAZLARI NELER ?

4K cihazlar arasında tanıtımı yapılan 4K video kamera, 4K referans monitörü ve 4K lensler yer alıyor. Genellikle film yapımcılarının ve TV yayıncılığı yapan kişilerin katılmış olduğu bu etkinlikte yeni ürünler test edilerek müşterilerin beğenisine sunuldu.

Yapılan tanıtımda en çok ilgiyi gören EOS C300 Mark II video kamera ve CN7X17 Lens ile referans ekranı oldu. Bu ürüne en fazla film yapımcıları ilgi gösterirken, test etmek için sıra oluştu. Dilerseniz bu ürünlere biraz daha yakından göz atalım.

canon-4k-cekim-4

KAPASİTESİ EN YÜKSEK KAMERA: EOS C300 MARK II

Şimdiye kadar üretilen gelmiş geçmiş en yüksek kapasiteye sahip olan EOS, aynı zamanda video kamerası modeli olarak da biliniyor. Ani sensör okuma hızını iki katına çıkartan EOS C300 Mark II detaylı sinematik çekimlerin yakalanmasında büyük rol oynuyor.

Cihazın teknik özellikleri ise şu şekilde:

* CFast Kart ile 4K çekimdeyken 410 Mbps hızında kayıt imkanı

* 10-bit 4:2:2 veya 10/12-bit 4:4:4 dosya kaydetme kapasitesi

* DCI Sinematik 4096 x 2160 çözünürlük

* 4K kayıt imkanı

* Çift DIGIC DV5 işlemci gücü

12 KİLOLUK DEV EKRAN: DP-V2410

Canon’un bir diğer üretmiş olduğu yeni nesil akıcı 4K cihazı ise DP-V2410 ekranı oldu. Bu ekran 12 kilogram ağırlığında olduğu gibi, prodüksiyon ve setlerde kullanılmak için tasarlanmış durumda.

Akıcı bir şekilde 4K çekim imkanı sunan yeni nesil ekran, kalite kontrolü için odaklama, poz doğrulaması ve canlı çekimlerin yanı sıra ek olarak renk yönetimi ve renk tonu geçişlerini de gerçekleştiriyor.

canon-4k-cekim-8

Cihazın teknik özellikleri ise şu şekilde:

Canon DP-V2410 4K ekranının en çok dikkat çeken özelliği ise müthiş bir renk üretimine sahip oluşu. Ekran zaten 4096 x 2160 ekran çözünürlüğü sunarken, dayanıklı bir gövdeye monte edilen sağlam bir sap ile montelenmiş durumda.

Burada tek gözümüze çarpan olumsuz yönü ise ekranın 12 kilo gibi ciddi bir ağırlığa sahip olması. Set içerisinde bu ekranı sürekli bir yerden bir yere taşımak ölüm olsa gerek. Ayrıca 24 Volt değerinde DC güç ünitesi ile tüm gün çalışabiliyor.

TOZA VE NEME DAYANIKLI 4K LENS CANON CN7X17

Canon’un üretmiş olduğu bir diğer 4K teknoloji ise CN7X17 lens oldu. Bu lens 20mm odak uzaklığı ile birlikte 7x büyütme ve kaliteli 4K performansı sergiliyor.

canon-4k-cekim-5

Ayrıca Servo sürücü ünitesi yer alan bu lenste, önemli çekimler için ideal bir seçim olabilir. Neme ve toza karşı dayanıklı yapıya sahip olan Canon CN7X17, kamsamlı lens seçeneklerini de destekliyor. Yayınlanan diğer görselleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/canon-yeni-4k-teknolojik-cihazlarini-turkiyede-tanitti-1603/ linkinden 16.10.2021 05:10:55 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

    • Merhaba Azir,

      Canon 4K teknolojisine sahip bu cihazların net fiyatları henüz belli değil. Fiyatlar paylaşıldığında konuyu güncelleyerek tekrar duyuracağız.

      Sevgiler,

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad