PC HocasıGiyilebilir TeknolojilerCasio İlk Android Wear Akıllı Saatini Duyuruldu

Casio İlk Android Wear Akıllı Saatini Duyuruldu

 

Casio yeni akıllı saati WSD-F10 Android Wear‘ı duyurdu. Teknoloji’nin giderek geliştiği dönemlerde hesap makineli saatlerden Casio’da akıllanarak ilk akıllı saatini CES 2016‘da duyurdu.

casio-wsd-f10-saat
OUTDOOR DENEYİMİ İÇİN TASARLANDI

Kullanıcıların outdoor deneyimini yaşayabilmesi için çeşitli özellikler ile donatılan Casio Android Wear, 1.32 inçlik kadrana sahip. Ayrıca spor aktiviteleri, kalp ritim hızları ve çeşitli tavsiyeleri kullanıcısına yapabilecek kapasiteye sahip.

Casio WSD-F10 adı verilen akıllı saatte doğa koşullarına dayanıklı olarak tasarlanmış durumda. Darbe, düşme ve tozlanmaya karşı askeri standartlara sahip olan akıllı saatin çift katmanlı ekran yapısı da dayanıklılık için tasarlanmış durumda.

casio-wsd-f10
LCD ekranında tek renk yerine renkli panel kullanılmış. İki farklı renk katmanı bulunan saatte, eski versiyonlarına göre çok az pil tüketimi sağlıyor. LCD ekranında ayrıca uygulamalar ve akıllı saatin özellikleri görünüyor. Toplamda 4 farklı renk çeşidi bulunan Casio WSD-F10‘da akselometre, jiroskop ve dijital pusula da bulunuyor.

Ayrıca mikrofon ve titreşim özelliği de ilk kez Casio’nun akıllı saatinde kullanılmış. 15 Nisan 2016 tarihinde çıkacağı belirtilen Casio WSD-F10‘un piyasa satış fiyatı henüz belli değil.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/casio-ilk-android-wear-akilli-saatini-duyurdu-3282/ linkinden 30.07.2021 00:07:00 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

4 Yorum

  • Saat firması saat yapacak arkadaş iste bu. Telefon firması saat yaparsa ne kadar başarılı olur? Casio adamsin fiyatı pahalı olmazsa alırım bi tane

  • Casio yaparsa sağlam yapar adamların saatinin ömrü en az 5 yıl gidiyor

  • Çok sık ve kullanışlı görünüyor casio yaparsa en iyisini yapar bence de hesap makineli saati hala duruyor bende

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Advertisement