PC HocasıCep TelefonuCaterpillar’dan Kaya Gibi Telefon: CAT S50C

Caterpillar’dan Kaya Gibi Telefon: CAT S50C

 

Caterpillar firması akıllı telefon üretimine girişerek yeni cihazı CAT S50C‘yi satışa çıkartmaya hazırlanıyor. CAT S50Ckaya gibi sağlam” konsepti ile kullanıcılar ile buluşacakken teknik özellikleri ve fiyatı da duyuruldu. Detaylar haberimizde!

s50c-on
3310’U TAHTTAN İNDİREBİLİR Mİ ?

Caterpillar normalde iş makinaları üretimi gerçekleştiren bir firma olarak bilinse de artık o da akıllı telefon üretiyor. Yeni akıllı cihazı kaya gibi sağlam konsepti ile bürünmüş CAT S50C‘yi duyurdu. Kaya gibi sağlam demelerinin aslına bakılırsa iki nedeni var. Birincisi firma konsepti gereği bu şekilde iş makinaları üreterek dünyaca ünlü oldular. İkincisi ise firmanın akıllardaki sağlamlığını kullanarak “oo Caterpillar telefon yapmış o zaman 3310’dan sağlam olur.” mantelitesi ile hareket edilmiş.

Cihazın teknik özelliklerine baktığımızda giriş ve orta düzey kullanıcılara hitap ettiğini belirtelim. Ancak Caterpillar firmasının üst düzey bir telefon çıkartmak yerine yere sağlam basan kaya gibi telefon çıkartmayı tercih etmiş. Kaya gibi sağlam denmesinin nedeni ise IP67 su geçirmezlik sertifikası alındığı gibi, tüm askeri koşullarda test edilerek MIL-SPEC 810G testinden geçmiş durumda.

Bu test uygulanırken tuzlu su, titreşim, çarpışma ve toprak gibi bir çok zorlu koşulda telefon test ediliyor. Caterpillar’ın yeni akıllı telefonu olan CAT S50C için bir tanıtım videosu hazırlanmış. Bu videodaki kişiler tamamen inşaatta çalışan kişiler olduğu gibi, mantelite bu tür işlerde çalışan kişiler üzerine kurulmuş desek doğru olur. Yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

CATERPILLAR CAT S50C TANITIM VİDEOSU

 

CAT S50C‘yi zaten elinize aldığınızda ağırlığı ve “sanki koruma kabı” takılmış hissiyatı veren görünümü her şeyi izah etmeye yetiyor. Caterpillar tarafından yapılan açıklamada ise telefonu 1.2 metre gibi yükseklikten aşağıya bıraktığınızda hiç bir sorun olmadan çalışabileceği iddia ediliyor. Dayanıklılık konusunda öncülük edebileceği belirtilen yeni CAT S50C‘nin teknik özelliklerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

cat-s50c

CAT S50C TEKNİK ÖZELLİKLER

İşlemci: 1.2 GHz Snapdragon 400 

GPU: Adreno 305

RAM: 2 GB

Depolama Alanı: 8 GB ( bu nasıl bir depolama alanı ? )

Kamera: 8 MP arka, ön kamera bulunmuyor

Batarya: 2630 mAh

Ekran Çözünürlüğü: 1280 x 720p IPS LCD

Boyut: 4.7 inç

Piyasa Satış Fiyatı: 399 Dolar

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/caterpillardan-kaya-gibi-telefon-cat-s50c-3571/ linkinden 16.10.2021 05:10:09 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

7 Yorum

  • Telefon beş para etmez performans yönünden ama çalışanlar için bence de iyi düşünülmüş ayrıca Caterpillar’dan böyle bir şey beklemek çok ilginç adamlar yıllardır iş makinası üretiyor akıllı telefon neyine yani

    • Duvar kağıdını kırık ekran olarak gördüm dedim adamlar kırmış herhalde telefonu öyle kullanıyorlar fark etmem 2 dakikamı aldı 😀

  • Snapdragon 400 takılı bir telefonu alacağınıza direkt bağış yapın daha karlı çıkarsınız o telefon Chrome’a bile girmez, girse bile takılı kalır 😉

  • Telefonun ekranına baksanıza içeri çok gömülü gibi değil mi ? Kullanırken bence sorun olur hep sürekli eliniz koruyucuya takılacak gibi

  • Dozerci telefon yaparsa hahaha artık inşaat videolarini izlerken bununla çekeriz 🙂

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad