Çinli Voyah Free Türkiye’ye Geliyor! Fiyat Belli Oldu

  Google News

Çinli otomobil markalarının bir bir ülkemizde satışlara başladığını görüyoruz. Bu alanda yakın dönem önce Chery ses getirmişti. Şimdi ise bir başka Çinli otomobil devi için Türkiye yolları gözüktü. Dongfeng markasına ait lüks araç markası Voyah, tamamen elektrikli olan Voyah Free modelini satışa çıkarıyor.

Lüks yapısıyla dikkat çeken model için konuşulan fiyatta bir hayli yüksek bir seviyede. Marcar Plaza tarafından Türkiye’de satışının yapılacağı öğrenilen aracın, teknik özelliklerine ve beklenen fiyatlarına bir bakalım.

Voyah Free Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Lüks elektrikli SUV modelinde çift elektrikli motor karşımıza çıkıyor. 360 kW güç ve 720 Nm tork sunan çift elektrikli motorlar hem öne hem de arkaya entegre edilmiş bir şekilde sunuluyor.

Voyah Free

100 km hızlanma süresinin 4.4 saniye olan aracın, maksimum hız değeri ise 200 km/s seviyesinde. 6 farklı sürüş moduna sahip olan serinin menzil değeri ise 500 km olarak açıklandı. Kullanıma ve şarj sürelerine göre bu değerin değişebileceğini de ekleyelim.

Motor konusunda açıklanan detaylar bir yana, geçelim aracın iç kısmında nasıl özellikler sunduğuna. Voyah Free, iç kısımda bir hayli dikkat çeken yüksek teknolojilerle öne çıkıyor.

Voyah Free

Konsol kısmında toplamda 3 ekranlı bir panel karşımıza çıkıyor. Ekranların en farklı yanı ise hareketli ekranlar sunuluyor olması. Hareketli 3 ekranlı panel, araç çalıştığı zaman uzuyor ve sürücünün daha net olarak bilgi ekranını görmesi sağlıyor.

Aracın sürüş modlarına göre bu ekranın durumu da değişiyor. Ekran yükselip yeniden kapanabiliyor.

Voyah Free

Koltuk ısıtma, havalandırma, HiFi ses sistemi, panoramik sanal perdeler, Dynaudio Premium HiFi sistem, yarı otonom sürüş sistemi ve markanın sunduğu daha birçok ek özellikle beraber seri iddialı yapısıyla karşımıza çıkıyor.

Voyah Free

Tüm bu özelliklerin yanında aracın Türkiye fiyatının ise 4-4,5 milyon TL bandında seyredeceğini belirtelim. Aracın satışlarının tam olarak ne zaman başlayacağı konusunda ise bir açıklama gelmedi.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video