reklam
Ana SayfaHaberlerÇocuklu YouTube Videoları, Çocuksuz Videolardan Üç Kat Daha Fazla İzleniyor!

Çocuklu YouTube Videoları, Çocuksuz Videolardan Üç Kat Daha Fazla İzleniyor!

Pew Research Center, isimli Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir düşünce derneğinin yaptığı araştırmaya göre . İçerisinde çocuk bulunduran videolar çocuk olmayan videolara göre 3 kat daha fazla izlendiğini belirledi. 3 yaşın altındaki çocukların yer aldığı YouTube videolarının, çocuksuz videoların üçte birinden fazlasının alındığı belirtildi.

Pew, 2018 yılının sonlarına kadar süren popüler YouTube kanallarının bir listesini (250.000’den fazla aboneye sahip olanlar) bir araya getirdi ve bu kanalların 2019 Ocak ayının ilk haftasında ürettiği tüm videoları analiz etti. Çocukları hedef aldı, hala çocuklarda hedeflenmeyen diğer videolardan ortalama olarak daha fazla görüş aldılar. Bununla birlikte, 13 yaşın altında görünen bir çocuğun rol aldığı herhangi bir video, “ortalama olarak diğer video türlerinin ortalamadan üç katı daha fazla görüntü aldı.”

Raporda, “ Doğrudan genç bir izleyici kitlesini hedef alan ve 13 yaşın altındaki bir çocuğu içeren çok küçük bir video grubu , bu analizde tanımlanan görünümdeki herhangi bir içerikten daha popülerdi” diyor.

PUBG PS4 ve Xbox One platformunda oyuna bot ekleyecek

Bir YouTube sözcüsü konu ile ilgili olarak The Verge’ye yaptığı açıklamada , şirketin “Pew’in metodolojisi veya sonuçları ile konuşamayacağını” söyledi. “Genellikle YouTube’da en popüler video kategorilerinin komedi, müzik, spor ve ‘nasıl’ olduğu gibi alanlar olduğunu” belirtti. Yine de, görüntüleri artırmak için videolara çocuklar dahil etmek, birçok içerik oluşturucunun seçtiği YouTube’un bir yüzüdür. The Verge, daha önce , YouTube’daki en büyük aile oturum açma kanallarından biri olan Ace Ailesi’nin üç yıldan daha az bir sürede 16 milyondan fazla aboneyi bir araya getirdiğini söyledi.


YouTube’un, 13 yaşın altındaki çocuklar için tasarlanmadığını açıkça belirttiği belirtilmelidir. YouTube , gelişmiş ebeveyn denetimi ile video oynatma listeleri içeren bir YouTube Çocuk platformu sunmaktadır, ancak bu rapordaki analiz bir bütün olarak YouTube’a odaklanmaktadır.

Yazar Hakkında

İsmail Dikmen

İsmail Dikmen

Türkiye'nin sektörel birçok kurumsal ajans ve firmalarında dijital pazarlama, e-ticaret sorumlusu olarak çalışmaktadır/çalışmıştır. 5 yıllık sektör deneyimi bulunmaktadır.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz