PC HocasıOyunCS GO’ya Eklenen Yeni Haritada Türk Vatandaşlarına Hakaret Edildi

CS GO’ya Eklenen Yeni Haritada Türk Vatandaşlarına Hakaret Edildi

 

Counter Strike Go serisinde bugün bir skandal yaşandı. Oyun içerisine eklenen yeni haritada duvarlarda asılı olan posterlerde veya içeriklerde Türklere hakaret dolu içerikler görünüyor. Yapılan güncellemenin detayları haberimizde.

TÜRKLERE HAKARET DOLU İÇERİKLER YAYINLANDI

CS Go serisini Türkiye’den milyonlarca oyuncu aktif olarak oynamaya devam ediyor. Ancak bugün eklenen yeni haritada Türk vatandaşlarına hakaret dolu posterler duvarlarda ve oyunun bir çok alanına dağıtılmış bir şekilde görülüyor.

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi olan CS Go’da bu tür skandalın nasıl yaşandığı konusunda araştırmalar devam ederken, 1.6 GB boyutundaki güncelleme aslına bakılırsa amacının dışına çıkmış. Hatırlarsanız Counter-Strike haritaları üzerinde ülkelere ait bir çok harita bulunuyor. Bunlara örnek olarak cs_italy verilebilir.

csgo-de-mikla
Ancak bugün yayınlanan güncelleme ile birlikte Türkiye için de harita yayınlanmış oldu. Haritanın adı de_mikla olarak verildiği gibi haritanın içerisinde Türk pazarları, restoranlar ve bedestenler görülebiliyor. Ancak duvarlarda yer alan hakaret dolu içeriklerin hangi amaca hizmet ederek neden konulduğu konusunda henüz bir açıklama yapılmış değil.

cs_go_de_mikla
Hatta ve hatta duvarda görünen bir posterde ise Atatürk’e benzemeyen resmin üzerinde “Atahürg” yazıyor. Valve ekibi tarafından onaylanan bu haritanın Türkiye’yi hiçbir yandan temsil etmediği gibi, tamamen hayali bir harita olmuş. Bugün yaşanan bu skandaldan sonra Türk oyuncular toplanarak Valve şirketini şikayet yağmuruna tuttu.

ÖNEMLİ NOT: Yapılan şikayetler Valve tarafından dikkate alınarak Steam üzerinden harita kaldırıldı.

cs-go-turk-haritasi2

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/cs-goya-eklenen-yeni-haritada-turk-vatandaslarina-hakaret-edildi-4286/ linkinden 16.10.2021 06:10:13 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

3 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

ad