CS:GO Kendi Eş Zamanlı Kullanıcı Rekorunu Kırdı

  Google News

Popüler Fps oyunu olan CS:GO geçen aylarda kendinden çokça söz ettirmişti. Bunun sebebi ise ortada çıkan bir sızıntıyla insanlar CS:GO‘nun Source 2 motoruna geçeceğini düşünmeleriydi.

Bu sızıntı haberinin üzerinden çok geçmeden Valve, CS:GO‘yu Source 2 ile yenileyeceğini resmi olarak duyurmuştu.

Bu duyuruda Valve, bu oyunun beraberinde getireceği yenilikleri de duyurmuştu. Bu duyuruda CS2‘nin Çıkış tarihini duyurmamış, sadece yaz mevsiminde çıkacağını söylemişti.

Sonrasında Valve oyunu Kapalı Betaya açmış ve Kapalı Beta şartlarınıda beraberinde açıklamıştı.

CS2 duyurusundan sonra da oyunun eş zamanlı oyuncu sayısıda kendi rekorunu kırmıştı. O zaman kendi rekorunu kırdığı oyuncu sayısı 1.519.457 idi ancak bu rekoru, geçtiğimiz haftasonu çok daha büyük bir rekorla geçmeyi başardı.

CS:GO Ne Kadar Oyuncuyla Kendi Rekorunu Kırdı ?

 

SteamDB’in açıkladğı verilere göre CS:GO, geçtiğimiz haftasonu toplam 1.813.773 oyuncun oynamasıyla rekorunu bir daha kırdı.

Bu yüksek rakama rağmen oyun hala Steam’de en fazla eş zamanlı oyuncu sayısına ulaşmış değil.

Oyunun önünde 5 yıl önce 3.257.548 eş zamanlı oyuncu sayısıyla PUBG bulunuyor. PUBG’de o zaman bir Valve yapımı olan Dota 2’nin 1.29 Milyon eş zamanlı anlık oyuncu rekorunu kırmıştı.

Yazar Hakkında

Çağrı Yavan

Merhaba, ben Çağrı Yavan. Teknoloji ve oyun dünyasına meraklı bir yazarım. PC Hocası'nda, oyunlar ve teknoloji ile ilgili haberleri takip ediyor, okuyuculara bu alandaki yenilikleri aktarmak için çalışıyorum. Oyunları ve teknolojiyi sevmek, takip etmek ve paylaşmak benim için bir tutku.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video