Cyberpunk 2077 Geliştiricileri Ölüm Tehditleri Alır Oldu

Cyberpunk 2077
  Google News

Cyberpunk 2077 artık ertelenmez, bu iş ne kadar uzayabilir ki derken hiç beklenmedik bir şekilde oyun 10 Aralık tarihine ertelendi.

Dün oyunun 10 Aralık tarihine ertelendiğini ve resmi duyurunun yapıldığını söylemiştik. Uzun süredir beklenen bir oyun olması ve sürekli ertelenmesi nedeniyle bu kez yapımcıya çok büyük tepkiler geldi.

CD Projekt Red oyuncuların adeta hedefine oturdu ve sürekli olarak eleştiri mesajları almaya başladı. Hatta iş biraz daha ileri gitti ve çalışanlara ölüm tehditleri gelir oldu.

Cyberpunk 2077 geliştiricileri tehditler alıyor

Firmanın Senior Game Designer görevini üstlenen ve oyunda doğrudan emeği olan isimlerden biri Andrzej Zawadzki Twitter üzerinden açıklama yaptı ve tehdit konusunda bir uyarıda bulundu.

Geliştirici açıklamasında, oyunun gecikmesinden dolayı duyulan şikayeti anladıklarını belirtti ve bu konuda fikirlere saydı duyduklarını söyledi ama geliştiricilere ölüm tehditleri göndermenin kabul edilemez olduğunu ekledi. Tehdit aldıklarını resmi olarak da duyurmuş olan isim oyun hakkında daha fazla bilgi ise vermedi.

Cyberpunk 2077

Son olaylardan sonra Cyberpunk 2077 yapımına olan ilginin arttığı bir gerçek ama sırf oyun gecikti diyerek geliştiricileri tehdit edecek seviyede bir oyuna düşkün olmak ilginç bir durum.

Cyberpunk 2077

Yine bir erteleme gelir mi orası çok tartışılacak bir olay ama firmanın önce gelen tepkilerle boğuşması gerekiyor. Oyun çıktığı zaman nasıl bir tepki olacak onu da göreceğiz. Bu kadar bekleyişin ardından kötü bir yapım görmek, tam bir hayal kırıklığına neden olabilir.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video