Dacia 1.3 TCe Benzinli Motorunu Tanıttı

Dacia, Paris Otomobil Fuarı’nda motor inovasyonlarının yanı sıra, daha güçlü bir navigasyon sisteminin de tanıtımını gerçekleştiriyor. Ayrıca Dacia fanları tarafından #DaciaRoadStories gezi rehberi ve Sandero için Limited Edition tasarımının seçileceği bir yarışma gerçekleştiriliyor.

Yeni Duster 1.3 TCe 130 BG ve 150 BG motorlar

Duster’ın yeni nesil benzinli motoru sürüş keyfini daha da arttırıyor:

  • 5000 dev/dak’da 130 bg (96 kW) ve 1500 dev/dak’da 240Nm maksimum tork bir önceki nesil motora kıyasla +5 bg sağlıyor.
  • 5250 dev/dak’da 150 bg (110kW) ve 1600 dev/dak’da 250 Nm maksimum tork, yani önceki nesil motora kıyasla+25 bg sağlıyor.

Tüm dizel motorlarını 4x2 ve 4x4 versiyonlarında Blue dCi ile yenileyen Dacia, Duster 4x2 versiyonlarla sunulan benzinli motor lansmanını gerçekleştiriyor. 4x4 versiyonlarda benzinli motor lansmanı ise 2019 yılı ortasından itibaren gerçekleştirilmek üzere planlanıyor.

Yeni Media Nav Evolution

Dacia modelleri, daha kolay, hızlı navigasyon ve yeni özellikler sunacak olan Media Nav Evolution sisteminin yeni versiyonu ile birlikte sunuluyor:

  • Android Auto ve Apple CarPlay en iyi akıllı telefon uygulamalarını bulmak ve mesajlara erişim sağlamak için kullanılabilecek.
  • Daha hassas, dokunmaya duyarlı özellikler ve daha iyi ekran geçişi sayesinde menülere daha kolay erişim sağlanacak.

Markanın Fransa’daki satışları yılın ilk yarısında yüzde 20,8 artış gösterdi, perakende müşteri satışlarında binek araç sıralamasında 3. sıraya yerleşti.

Marka, Avrupa’da yılın ilk yarısında satışlarını yüzde 14,6 artırarak 281 bin 206 adetlik satış gerçekleştirdi. Bu satış adediyle 0,3 puanlık artış ile yüzde 2,9 pazar payı elde ederek rekor bir satış rakamına ulaştı. Dacia, böylece Avrupa’da perakende satışlarda en çok satan 5 marka arasına girmiş oldu.

Dacia modelleri arasında gerçek bir yıldız olan Sandero, hala Avrupa’da perakende müşteri satışlarında 1’inci sırada yer alıyor. Yeni Duster ise Avrupa’da yılın ilk yarısında gerçekleştirdiği yaklaşık 62 bin 900 adetlik satış adediyle başarısını devam ettiriyor.

İlgili Etiketler