PC HocasıOtomobilDehşet Kaza Avrupa F3 Şampiyonasını Vurdu

Dehşet Kaza Avrupa F3 Şampiyonasını Vurdu

 

Dün gerçekleşen Avrupa F3 Şampiyonası ilk etabı sorunsuz başlamış ve her şey olunda giderken, yarışın bitmesine beş dakika kala feci bir kaza meydana geldi. Ryan Tveter‘in kullanmış olduğu araç hakimiyetini kaybederek toprak piste girdi ve sonrasında yaşananlar kameralara yansıdı.

F3 Şampiyonası’nda Görülmemiş Feci Kaza

Başarılı pilot Ryan Tveter‘in kontrol ettiği araç bir anda hakimiyeti kaybederek toprak piste girmesine neden oldu. Arka tarafı adeta toz bulutu kapladığı için hemen peşinden gelen Zhi Cong Li ve Pedro Piquet’in kontrolündeki araçlar yolun ortasında duran aracı görmeyerek feci bir kazaya sahne oldu. Saatte 310 Km hız yapabilen araçların çarpışması ile birlikte Zhi Cong Li’nin aracı metrelerce havaya sıçradı.

F3-sampiyona-kazasi-4
Acil olarak yarış durdurulurken, kırmızı bayrak açılarak diğer tüm pilotlara haber verildi. Kazaya karışan tüm pilotlara müdahale edilirken, Zhi Cong Li yoğun bakıma kaldırıldı. Şuanda uyandığı ve durumunun iyiye gittiği söyleniyor. Avrupa F3 Şampiyonası‘nda gerçekleşen feci kaza anını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/dehset-kaza-avrupa-f3-sampiyonasini-vurdu-21661-9160/ linkinden 29.07.2021 06:07:03 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

    • Açıkçası biz de o kadar kaza izledik böylesini uzun zamandır görmemiştik. Çok kötü çarpışmışlar o hızda, talihsiz kaza işte..

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video