PC HocasıDonanımDepolama Kralı Lexar Yeni 256 GB’lık microSD Kartını Duyurdu

Depolama Kralı Lexar Yeni 256 GB’lık microSD Kartını Duyurdu

  arctis 7+   arctis 7+

Lexar firmasını üretmiş olduğu depolama cihazları ile tanıyoruz. Genellikle fotoğrafçılar kaliteli microSD kartlar ararken, okuma ve yazma hızlarının da yüksek olmasına dikkat edilir. Eğer bir hafıza kartı bu konuda düşük performansa sahipse, bu cihazlara da yansıyarak gecikmelere sebep olur. Lexar‘da bu durumu ortadan kaldırmak için 4K videolara özel üretilmiş 256 GB‘lık microSD kartını duyurdu.

“Başımıza Şöyle Bir Olay Geldi”

Çok geride değil, bir kaç gün önce başıma gelen bir olaydan sizlere bahsetmek istiyorum. Konu denk geldiği için canlı örneği olsun istedim. Videosunu hazırlamakta olduğumuz elimizde DJI Phantom 4K Drone’u bulunuyor. Bu droneun kamerası 4K kayıt yaptığı için içerisinde 32 GB‘lık Lexar microSD‘si bulunuyor. Geçen gün çekime gittiğimizde kameranın soketinde hafıza kartının olmadığını gördüm ve ofiste unutmuştuk. Ne yapsak, ne yapsak diye düşünürken gittiğimiz yerde bir süpermarket vardı. Oraya giderek basit bir 8 GB’lık işimizi görmesi amacıyla hafıza kartı aldık ve ardından uçuş için kayıta geçtik.

Drone’un kamerasına hafıza kartını taktığımızda ekranda bize “lower microSD” uyarısı veriyordu. Biz de aldırmadan havalandık ve çekimler yaptık. Yaklaşık olarak 10 dakika havada kaldıktan sonra yere iniş yaptık ve video kaydetmeyi durdurduk. Aradan tam 2 saat 15 dakika o microSD’nin içine 4K videoyu yazmasını bekledik. Sonradan anladık Lexar‘ın neden bu Drone’da kullanıldığını. Lexar‘ı kullanırken ne çekerseniz çekin anında kayıt yapıyor ve yazıyordu.

Diyeceğim o ki fotoğrafçılar, video çekenler, drone ve benzeri kayıt ekipmanları ile uğraşan kişiler mutlaka kaliteli hafıza kartı almak zorundalar. Hele ki 4K video kaydediyorsanız işiniz daha zor diyebilirim.

lexar-microsd-256gb-1
4K Videolar İçin Üretildi

Lexar üretimi olan yeni 256 GB‘lık microSD kart USB 3.0 okuyucusu ile birlikte geliyor. Bu da PC ve MAC cihazlarınıza videoları aktarırken çok hızlı davranmasını sağlıyor. Kart 633x microSDXC UHS-I (U3) gibi çılgın bir ad taşıyor. Bu hafıza kartı saniyede 95 MB yazarak güzel bir performans sunabiliyor.

İlk olarak yurtdışında piyasaya sürülecek olan Lexar‘ın 4K microSD kartının fiyatı 274 Dolar ve civarlarında olacak. Türkiye’ye bu fiyatı çevirdiğimizde KDV’yi de dahil edersek 1299 TL ve civarlarında bir fiyat bekliyoruz.

lexar-microsd-256gb-3

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/depolama-krali-lexar-yeni-256-gblik-microsd-kartini-duyurdu-22068-14785/ linkinden 20.01.2022 09:01:20 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner