Detayda Zirve Yapan 195 Gigapiksellik Fotoğraf

Kamera teknolojisi geliştikçe, gözlemleme imkanlarımız da bir o kadar gelişiyor. Daha önce 80 Gigapixellik fotoğrafları gördüğümüz görüntüleme teknolojisi, bu kez 195 Gigapixellik fotoğraf halinde kendini gösteriyor.

Çin'in önemli şehirlerinden olan Şangay, daha fazla reklam ve daha güçlü tanıtım amacıyla hükümet tarafından fotoğraflandırıldı. BigPixel firması tarafından yapılan fotoğraflama, bugüne kadar gördüğümüz en büyük fotoğraflardan biri olarak öne çıkıyor. Şehrin merkezini ve plajlarını kapsayan panaromalardan oluşan bu dev fotoğraf, tam 195 Gigapixel boyutunda.

İçerdiği 24.9 milyar piksel ile inanılmaz seviyede bir detay sunan fotoğraf, geçtiğimiz günlerde Twitter'da oldukça popüler olmuştu. Bir gökdelen tepesinden seyredeceğiniz Şangay fotoğrafı, şehrin binalarından çimlere kadar tüm detayları içeriyor. Fotoğrafı hazırlayan ekip, Şangay haricinde Kuzey Kore; Shenzhen, Lhasa ve Makao şehirlerini de yüksek pikseller halinde tüm dünyaya sunuyor.

Her ne kadar Twitter'da kullanıcılar, ilginç görüntüler bulma peşinde olsa da manzara, bizleri gerçekten büyüledi. Umarız pek yakında ülkemizin önemli şehirleri için de bu tür projeler görürüz. 

İlgili Etiketler