iPhone Pil Yenileme Kampanyası 7 Gün Sonra Sona Eriyor

Batarya performansı düşmüş iPhone'lar için bu yıl getirilen indirimli değişim programı, 7 gün sonra sona eriyor. Eğer pil performansından memnun olmadığınız iPhone'ununuz varsa acele etmenizde fayda var.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında Apple, iOS güncellemesi ile pil ömrü azalmış cihazların çalışma performansını olumsuz etkileyen bir uygulama getirmiş ve telefonun yeterli gücü sağlayamaması durumunda kendini kapatmaması için işlemci hızında düşürmeler yapmıştı. Üstelik Apple, bu uygulamayı kullanıcıların haberi olmadan faaliyete geçirmişti.

iPhone'ları yavaşlayan kullanıcılar, kendilerinden habersiz yapılan bu durum karşısında birçok ülke ve ABD eyaletinde mahkemelere başvurmuş ve Apple'ı dava etmişti. Gelen tepkiler sonrası hatasını fark eden Apple, bu uygulamayı kullanıcının tercihine bırakan bir güncelleme yayınlamış ve eskiyen piller için indirimli bir değişim kampanyası başlatmıştı.

iPhone 6 ve daha yeni modeller için geçerli olan indirim kampanyasından yararlanmak isteyen kullanıcılar, cihazlarını yetkili Apple servislerinde garanti dahilinde ücretsiz, garanti haricinde ise 199 TL karşılığında değiştirebiliyor. Ancak kampanya, 31 Aralık günü sona ereceği için fiyatlar, yeni yılda 319 TL olarak güncellenecek. 

Bu açıdan elinizde eskimiş bir pile sahip iPhone'unuz varsa, 7 gün içerisinde cihazınızı Apple Teknik Servislerine götürerek indirimden faydalanabilirsiniz. 

İlgili Etiketler