Hukuka Aykırılık

PC Hocası, hukuka ve yasalara saygılı davranmayı kendisine ilke edindiği gibi, kamunun, iş ortaklarının ve üçüncü kişilerin fikri tüm haklarına ve kişilik haklarına karşı da saygılı olmayı kendisine ilke edinmiştir.

PC Hocası kullanıcılarının ve tüm üyelerinin oluşturmuş oldukları içeriklerin hukuka aykırı olup olmadığını kontrol etme yükümlülüğü bulunmamaktadır. Forumlarda veya içeriklerde açılan konuların tüm sorumlulukları yazarlara ve ziyaretçilere aittir.

PC Hocası hukuka aykırı içerikler ile 3. Kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen içeriklerde “UYAR ve KALDIR” yöntemini benimseyerek hareket etmektedir.

PC Hocası içerisinde yer alan içeriklerin kişilik haklarınızı, fikir beyanlarınızı veya tüzel haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız;

* İhlal edildiğini düşündüğünüz konunun URL adresi ve ihlale konu içeriğin konusunu,

* Gerçek kişi ise kimliğini gösterir belge, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi, meslek birliği ise yetkili kişinin imzası bulunan antetli bir talep yazısını,

* Fikri haklara ilişkin taleplerde hak sahibi olduğunu gösteren belgeyi,

* Açık ad / unvan ve açık iletişim adreslerini,

Eksiksiz sunmak kaydı ile [email protected] adresine geri bildirimde bulunabilirler. Bu elektronik iletişim adresine ulaşan talep ve şikayetler hukuk servisimiz tarafından incelendikten sonra, gerekli görüldüğü takdirde ihlale konu içerikler PC Hocası sistemimizden minimum 10 gün süre zarfı içerisinde ve muhataba bilgi verilecektir.

Video