PC HocasıHaberlerDominos Pizza Teslimatları Artık Drone İle Yapılacak

Dominos Pizza Teslimatları Artık Drone İle Yapılacak

  arctis 7+   arctis 7+

Dünya genelinde ilk olarak Amazon firması Drone ile teslimatları yapmaya başladığında firmalar yakın takipte kalarak drone teslimatlarını izlemişti. Şimdi de ülkemizde ünlü pizza firması Dominos, pizza teslimatlarını drone ile birlikte yapacağını açıkladı.

Pizzalar Artık Havadan Gelecek

Giderek yaygınlaşan dronelar artık firmalar tarafından da kullanılmaya başlandığı gibi, Dominos resmi bir açıklama yaparak, pizzalarını drone ile teslim edeceğini duyurdu. Bu şekilde gidilecek yere çok kısa süre içerisinde teslimat yapılabilecek. Ancak ülkemizde yapılan espirileri hatırlatmadan geçmek istemiyoruz. Drone ile teslimat yaparken o droneların sağ salim tekrar geri dönecek olması akıllarda soru işaretleri oluşturuyor.

dominos-drone-pizza
Dominos ilk olarak Yeni Zellanda ülkesinde yapacağı drone ile pizza teslimatlarını dünya genelinde şubeleri için yaygınlaştırmak istiyor. Ardından ABD ve Avrupa ülkelerine yayılması beklenen teslimatların ne zaman Türkiye’de yapılacağı konusunda resmi bir açıklama bulunmuyor.

Ancak teslimatlardan ziyade Drone’ların kullanılması için özel izinlerin alınması gerekiyor. Eğer gerekli izinler alınabilirse, ülkemizde de pizza teslimatlarını artık motorcular ile değil, dronelar ile alabiliriz.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/dominos-pizza-teslimatlari-artik-drone-ile-yapilacak-23031-13520/ linkinden 20.01.2022 04:01:54 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner