Dropbox, Mailbox ve Carousel Uygulamalarını Kapatıyor

  Google News

Milyonlarca kullanıcıyı üzecek haber bugün Dropbox tarafından resmi olarak yayınlandı. Şirket politikaları gereği fotoğraf galerisi uygulaması olan Carousel ve E-Posta uygulaması olan Mailbox çok yakında kapatılıyor.

NEDEN KAPATMA KARARI ALINDI ?

Mailbox‘ın web sitesine giriş yaptığınızda bir veda metni ile karşılaşıyorsunuz. Burada yapılan açıklamada müşterilerinden çok şey öğrendiklerini, şirket politikaları gereği bu kararın alındığını ve kişilerin mağdur olmamaları için yardım bölümünün hazırlandığını belirten mesaj tüm kullanıcılara duyuruldu.

Dropbox şirketi tarafından 100 milyon dolar yatırım yapılarak alınan bu iki uygulama yeterince rağbet görmediği ve kullanılmadığı gerekçesini taşıyor. 31 Mart 2016 tarihinde tamamen kapatılacak olan Mailbox ve Carousel artık kullanılamayacak.

mailbox-kapatiliyor

Şirket ilk olarak Mailbox‘ı 2013 yılında, Carousel uygulamasını da 2014 yılında kullanıma açmıştı. Bir buçuk yıl içerisinde piyasada pratik denebilecek o kadar çok uygulama çıktı ki, bu uygulamalar adeta müşteriler tarafından ellerinin tersi ile itilmeye başlanmıştı. Bu vazgeçmelerin önüne geçemeyen Dropbox, çareyi tamamen kapatmakta buldu. Açıkçası 100 milyon dolar gibi büyük bir yatırım da böylece havaya uçmuş oldu.

Mailbox kullanan tüm kullanıcılar için son tarih 31 Mart 2016

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

1 Yorum

  • 40 gb veri alanimin 24 gb dolu ben ne yapicam bu verileri indirmeye kalksam adil kullanım dolacak kim verecek bunun masrafını?

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video