Dünyanın En İyi Kameralı Telefonu

Dünyanın En İyi Kameralı Telefonu Değişti

  Google News

Akıllı telefonlara sürekli yenileri ekleniyor. Buna alıştık. Artık gelen modeller çok iddialı. Haliyle listeler de sürekli değişiyor. Bu kez değişim kamera listesinde yaşandı. Dünyanın en iyi kameralı telefonu değişti.

DxOMark tarafından yapılan değerlendirmelere göre, listenin zirvesinde yer alan yeni telefon Huawei imzasını taşıyor.

Dünyanın En İyi Kameralı Telefonu : Huawei Mate 50 Pro!

Aslında yakın zamanda listenin değişeceğini biliyorduk. Yeni iPhone modelleri ve Samsung modelleri derken, kamera konusunda çok iddialı telefonlar geldi. Fakat yeni zirve tam anlamıyla sürpriz oldu diyebiliriz.

Zira iPhone 14 Pro modellerinin, kamera konusunda sunduğu yeniliklerle zirveye oturacağını düşünüyorduk. Fakat zirvenin sahibi Huawei Mate 50 Pro oldu.

Yakın zaman önce ülkemizde de satışa çıkan akıllı telefon, 149 kamera puanıyla şu an birinci sırada. Telefonun fotoğraf çekim puanı 152 ve video çekim puanı da 141 olarak belirlenmiş.

Dünyanın En İyi Kameralı Telefonu

Bokeh efektinden de 80 puan alarak zoru başaran Mate 50 Pro, Zoom değerlendirmesinde 148 skorunu alarak zirveye oturmuş durumda.

Kaçırmayın: Huawei Mate 50 Pro Fiyatı Nasıl?

Akıllı telefon pazarında Huawei’nin küçüldüğünü biliyoruz. Ambargo sonrasında şirket bir hayli kayıp yaşadı. Leica ile olan kamera anlaşması da bitti. Ona rağmen DxOmark listesinde birinci olması ve dünyanın en iyi kameralı telefonu unvanını koruması, Huawei için çok ciddi bir başarı.

Huawei Mate 50 Pro için fiyat konusuna gelecek olursak, iPhone ile yarışan bir akıllı telefon. Belki Google servislerinden yoksun olmasa, kamera derecelendirmeleri de düşünüldüğü zaman çok daha yüksek satışlar elde edecek. Ama ambargo devam ettiği sürece satışların istenen seviyeye gelmesi zor gözüküyor.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video