Galaxy S23 Ultra

Galaxy S23 Ultra Kamerasıyla Fark Yaratmaya Geliyor

  Google News

Şubat ayında düzenlenecek olan özel etkinlikle beraber duyurulacak Galaxy S23 Ultra, Samsung için bir dönüm noktası olabilir.

Öyle ki sızıntılarıyla ünlü Ice Universe tarafından yapılan son paylaşımlara göre telefon, kamera özellikleri konusunda sınırları zorlayacak. Samsung’un bu zamana kadar kullandığı en iddialı kameraları göreceğiz.

Galaxy S23 Ultra Kamera Özellikleri Konusunda Neler Biliyoruz?

Ice Universe tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni akıllı telefonda 200 MP ana arka kamera yer alacak.

Hem video hem de fotoğraf çekimleri için düşük ışık modlarına sahip olacak kamera, karanlık ortamlarda bile çok net çekimler yapılmasını sağlayacak.

Kaçırmayın: Nothing Ear (stick) için Beklenen Duyuru Geldi

Bunun dışında telefon tamamen yenilenmiş olan özel bir telefoto lens kullanılacak. Yeni telefoto lens ile titreşimler tamamen engellenecek. Zoom özelliklerinde çok büyük bir değişim beklenmiyor ama daha net görüntüler ve titreşimsiz videolar çekmek mümkün olacak.

Galaxy S23 Ultra

Bu özelliklerle beraber Galaxy S23 Ultra kamerasının Samsung için bir dönüm noktası olacağı söyleniyor.

Marka, Galaxy S22 serisinde de iddialı kamera özelliklerine yer vermişti. Fakat beklediğimiz fark ortaya çıkmamıştı. Tam olarak o sıçramayı görmedik. Kamera özellikleri açısından eski nesillere göre sıçrama yaratması beklenen akıllı telefonun S23 olacağını düşünüyoruz. Telefon tanıtıldığı zaman değerlendirmelere bir kere daha bakarız.

Beklentilerin ne kadar karşılanacağını ancak tanıtım sonrasında görebileceğiz. Özellikle düşük ışık performansı konusunda söylendiği kadar fark olacak mı bunu kontrol etmek lazım.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video