Dünya’nın En İyi Tasarımlı Ofisi Artık Google’ın Değil

  Google News

Her çalışan mutlaka rahat edebileceği, işini en iyi yapabilecek şekilde verim alacağı ortamlarda çalışmak ister her zaman. Profesyonel ve büyük şirketler bu yolda ilerlemeye devam ettikleri gibi, küçük şirketlerde ne yazık ki henüz bu yönde bir gelişme görünmüyor.

Özellikle ülkemizde bu tip çalışma koşullarına gerçekten çok ihtiyaç duyuluyor. Amerika’lı kariyer şirketi olan Glassdoor‘da 2016 yılı için “Çalışanların Tercihi Ödülleri‘ni” belirledi.

airbnb-ofis

50 ŞİRKET DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

 

Tema olarak Amerika’da çalışılacak şirketler listelendiği için toplamda 50 büyük şirket ele alındı. Geçtiğimiz senelerde herkesin hayranlık ile baktığı Google‘ın çalışma ofisi artık sıralamanın 6. basamağına gerilemiş durumda.

İlk sırayı Amerika’lı Tatil şirketi Airbnb alıyor. Genel olarak 1200 metre kare ofis alanında özel tasarımlar ve aydınlatmalar kullanılmış. Mesaiye geliş saatleri ve çıkış saatleri tamamen çalışanların elinde olduğu gibi, sürekli iş yetiştirme gibi bir mecburiyetleri de bulunmuyor. 50 şirket arasından 4.6 puan alarak zirveye yerleşen Airbnb, geçen yılın birincisi olan Google‘ı solladı.

Dilerseniz en çok puan alan 22 şirket listesini daha yakından inceleyelim:

1. Airbnb
2. Guidewire
3. Hubspot
4. Facebook
5. LinkedIn
6. Google
7. Zillow
8. World Wide Technology
9. Mindbody
10. Expedia
11. Riot Games
12. Adobe
13. Apple
14. Twitter
15. Paycom
16. Akamai
17. Salesforce
18. F5 Networks
19. Workday
20. Red Hat
21. Concur
22. Alphabet INC

Listenin en başında yer alan Airbnb‘nin yayınlanan ofis için görüntülerini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Açıkçası kendi şahsi fikrimi belirtecek olursam, Airbnb‘nin şuanki ofislerini pek beğenmedim.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2 Yorum

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video