Dünya’nın En Pahalı Otomobili Rekor Fiyata Satıldı!

Dünya'nın en pahalı otomobili rekor fiyata satıldı. Öncedende rekoru elinde tutan 63 model Ferrari GTO, daha yüksek bir fiyata satıldı.

İtalya merkezli otomobil devi Ferrari'nin 1963 yılında ürettiği Ferrari GTO, yıllardır Dünya'nın en pahalı arabası olma özelliğini taşıyor. Ferrari, bu arabadan sadece 36 tane üretti. Az ürettiği gibi çokta değerli oldu. İşte Dünya'nın en pahalı arabası Ferrari GTO.

Dünya üzerinde en bilinen koleksiyonculardan birisi olan David MacNeil, yeni aracı Ferrari GTO'ya kavuştu. Ferrari GTO'yu koleksiyonu arasına katarak bir rekora imza atan MacNeil, bu araç için 70 Milyon Dolar bedel ödedi.

İşte 70 Milyon Dolarlık Araç: Ferrari GTO!

Dünya'da sadece 36 adet bulunan Ferrari GTO, 2013 yılında 52 Milyon Dolar'a satılarak rekora imza atmıştı. 2013 yılında 52 Milyon Dolar eden Ferrari GTO'yu satın alan Marcel Massini aracını yine bir koleksiyoner olan David MacNeil'e sattı. Aradan 5 yıl geçmesiyle kıymetlenen ve değerlenen Ferrari GTO'nun fiyatı ise 18 Milyon Dolar artarak 70 Milyon Dolar'a yükseldi.

WeatherTech şirketinin kurucusu olan MacNeil, şuanda Dünya'nın en pahalı arabasına sahip. Aracın fiyatını ise nadir bulunması, performansı, nostaljisi ve kalitesi etkiliyor. Gelin hepbirlikte bu aracın özelliklerine göz atalım.

Ferrari GTO şimdiye kadar koleksiyoncular tarafından oldukça değerli bir yerde tutulmuş. Gün geçtikçe fiyatı artan, değerlenen Ferrari GTO birçok yarıştada galip gelmiş. Gücü sayesinde zamanında birçok yarışta başarı sağlayan Ferrari GTO koleksiyoncuların gözbebeği niteliğinde.

70 Milyon Dolar değerindeki Ferrari GTO, 1964 yılında Tour de France yallisinde birinci olmuştu. Yine Le Mans'ta ise dördüncü olmuştu. Bu başarılarının en temel sebebi Ferrari'nin hatasız denecek kadar iyi olan üretimi ve pilotun becerisi.

Aracın yeni sahibi MacNeil aracını diğer canavarlarının yanına koydu bile. MacNeil aracının tadını çıkarıyor. Sizin elinizde koleksiyon yapacak kadar para olsa Ferrari GTO'yu alır mıydınız? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlgili Etiketler