PC HocasıDonanımDünya’nın en ucuz GTX 1650 ekran kartı: Palit GeForce GTX 1650 KalmX

Dünya’nın en ucuz GTX 1650 ekran kartı: Palit GeForce GTX 1650 KalmX

Palit GTX 1650 KalmX ekran kartı piyasaya fansız model olarak çok yakında çıkacak. Ayrıca en ucuz GTX 1650 ekran kartı olma niteliğini de yanında taşıyor.
 

Başlık biraz iddialı gelebilir dostlarım fakat geçerli bir sebebi var. Çünkü Dünya’nın en ucuz GTX 1650 ekran kartı olarak nitelendirilen Palit GTX 1650 KalmX modelinde fan yok. Tamamen pasif soğutma ile çalışan, 0dB ile ön plana çıkan ilginç bir seri olacak. Şimdi aklınızdaki soru şu; “e fan yoksa ısınmayacak mı?”

Fansız GTX 1650 ısınmayacak mı? Isınmıyorsa, diğer fanlı modeller neden?

75W TDP değerine sahip olan Palit GTX 1650 KalmX fiyattan tasarruf edebilmek adına böyle bir girişimde bulunmadı tabii ki. Belki de bulunmuştur kim bilir. Ancak istediklerini alacaklar gibi bilmiyorum. Zira en uygun fiyatlı GTX 1650 ekran kartı olacak.

Hal böyleyken, bu ekran kartının test sonuçlarını merak edebilirsiniz. Zira kart yük altında ısınmıyor ve ısı boruları ile işi görebiliyorsa, ortalık karışır abi. Piyasada çift fanlı bazı ekran kartları bile üzerinde sucuk pişirecek hale geliyor. Peki sorun nerede?

Aslında ortada sorun yok. Palit GTX 1650 KalmX ekran kartı fanlı modellere göre haliyle biraz daha sıcak olacaktır. İçerisinde yer alan kalın bakır ısı boruları üzerine fan dahil edildiğinde nikel kaplamaların arasındaki boşluklara iyi sızarak hava ile güzel sirkülasyona sahip olabilir. Ürün ofisimize ulaştığında neden test etmeyelim fanlı bir şekilde değil mi?

Güç girişi gerekmiyor

Ekran kartı anakarta hiç bir güç girişi gerekmeden direkt takılarak kullanılabiliyor. Zaten 75W TDP sahip olduğu için, az yakar çok kaçar hesabı. Kart eski nesile kıyasla (GTX 1050) %70’e varan daha hızlı oyun performansı vaat ediyor. (Bu tüm GTX 1650’ler için geçerli.)

Kartın şuanda yurt dışı satış fiyatı 119 dolar olarak nitelendiriliyor. Diğer fanlı GTX 1650 serileri piyasaya 149 dolar gibi fiyat bandından çıkış yapmıştı. Aradaki 30 dolar gibi ciddi rakam neler doğuracak zamanla göreceğiz.

Etiketler

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

10 Yorum

  • Ona şoyle guzelinden 12cm lik fan takilirsa tamamdir sogutucu blok karti kaplamis zaten kartin her tarafini sogutur

  • İnşallah bu tür geniş ısı borulu gpu lar artar 😀 kişiler bunlara istediği tarzda fan ekler (modifiye şansı artar )

 • 30 dolar yurt dışında çerez parası ama Türkiye’m de 200 TL nerdeyse adalete gel

  • 720 TL civarı fiyatı var vergilerle 1000 TL olursa performansında güzel olursa iş yapabilir bekleyip görelim bakarsın bı kaç ay sonra kapış kapış almaya çalışırız bizde 😀

   • Olmadı arkadaşım Türkiyede 120 dolar 1500 lira yapıyor. Bu çakal esnaflar olduğu sürece hiçbir şey olmaz.

 • Performansı diğerleri ile eşdeğer veya baya yakın olursa görüntüsü hiç önemli değil bence alınır fiyatta ucuz olur da tadından yenmez

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video