PC HocasıCep TelefonuDünyanın İlk Ekran Altı Kamerasına Sahip Telefonu: ZTE Axon 20 5G

Dünyanın İlk Ekran Altı Kamerasına Sahip Telefonu: ZTE Axon 20 5G

 

Gerçekleştirdiği bir basın açıklamasında ZTE Corporation, dünyanın ilk seri üretilen ticari akıllı telefonunun ekran teknolojisinde; ekran altı kamera kullanılacağını dile getirdi.

Şirket her zaman teknolojinin ilk uygulayıcılarından biri oldu ve ilk çift ekranlı katlanabilir akıllı telefonunu Huawei, Samsung’dan önce piyasaya sürdü.

Herhangi bir ayrıntı verilmemiş olsa da, söylentiye göre VisionOX, ZTE’ye ekran altı kamera çözümünü sağlayan şirket, çünkü eski ekran altı kamera teknolojisini toplu olarak üreten ilk şirket.

VisionOX daha önce, yeni bir piksel yapısına, son derece şeffaf malzemelere, özel bir piksel düzenlemesine ve yeni bir sürüş devresine sahip bir OLED ekrana sahip, toplu olarak üretilen ilk tam ekran altı akıllı telefon kamerasını üretmeye hazır olduğuyla övünmüştü.

ZTE’nin Mobil İş Başkanı’na göre, birkaç kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bir kör kamera testi olan Ni Fei, bu yeni teknolojiyle normal bir kameraya kıyasla kamera çıkışı açısından hiçbir sorun ortaya koymadı.

Ne zaman piyasaya sürülecek

Dünyanın ilk ekran altına kamerası ile gelecek olan telefon ZTE Axon 20 5G, 1 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürülecek. Cihaz hakkında fiyat bilgisi, teknik özellikler ve resimler şu an mevcut değil.