FIFA 23

EA Games, FIFA Oyunlarına Son Verdi

  Google News

FIFA serisi, uzunca bir geçmişe sahip. Bu zamana kadar sayısız oyununu gördüğümüz FIFA serisi için son ise FIFA 23 ile beraber geldi. EA Games, lisans sözleşmeleri nedeniyle seriye son vermiş ve FC24 oyununu duyurmuştu.

Yakın zaman önce ön siparişleri açılan oyunun, 29 Eylül itibariyle satışa çıkacağını göreceğiz. Tüm bu gelişmeler ışığında yeni oyunun zaten yeni bir dönem başlatacağını biliyorduk ama görünen o ki EA Games biraz daha hızlı davrandı. Firma yeni oyun çıkmadan önce eski oyunları her platformdan kaldırdı.

FIFA Serisi Oyun Platformlarında Yok

Alınan kararla beraber mevcut olan FIFA oyunlarının konsol ve PC oyun platformlarından kaldırıldığını gördük. Oyuncular güncel olan yapım FIFA 23 serisinin Steam sayfasına girdikleri zaman, “Yayıncı talebi nedeniyle içerik artık aramalarda ya da mağazada gösterilmeyecek” şeklinde bir mesajla karşı karşıya kaldı.

FIFA 23

Böylece bir dönemin daha kapandığını gördük. Tüm platformlarda artık FIFA yapımları bulunmayacak. Bunun yerine FC ismiyle yeni oyunları göreceğiz. Yeni dönemin ilk oyunu FC24 yapımının 29 Eylül tarihinde yayınlanacağını da tekrar hatırlatalım.

Mevcut oyunlar için oynamayı etkileyecek bir sorun ise bulunmuyor. Oyunları şu an satın almak pek mümkün değil ama oyunlara sahip olan kullanıcılar hala sunuculara bağlanabiliyor ve oynanış açısından bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. EA Games farklı bir karara daha imza atar mı bunu bilemiyoruz.

Yazar Hakkında

Oğulcan Özsezgi

Yeni teknolojileri incelemeyi seven, bilgisayar aşığı, boş zamanlarında 3D modelleme ile uğraşan bir yandan da aktif olarak editörlük yapan bir genç. :)

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video