PC HocasıOyunElectronic Arts eSpor Departmanı Açtı

Electronic Arts eSpor Departmanı Açtı

   

Her gün binlerce oyuncunun eSpor‘a yöneldiği şu günlerde Electronic Arts firması da eSpor departmanı açtığını duyurdu. Bundan iki ay önce Valve ve Activision gibi firmaların katıldığı eSpor dünyası giderek hareketlenmeye başladı.

esport-league-of-legends

FİRMA İÇERİSİNDE DEPARTMAN KURULDU

Electronic Arts firması tarafından resmi olarak duyurulan ve firma içerisinde departman açtıklarını belirten ekip, bu alanda rekabetçi odaklı oyunlara odaklanarak tüm etkinliklere kendi takımları ile katılma kararı aldı. Bileceğiniz üzere FIFA, Need For Speed, NBA ve Battlefield gibi profesyonel oyunların yapımcısı olan EA Games‘in kuracağı takımın adı şimdiden merak konusu oldu. Ekibin başında ise Peter Moore bulunuyor.

eSpor alanında ilk olarak hangi platforma atılacağı da açıklanmayan EA Games’in başta League Of Legends ve Counter Strike: Global Offensive eSpor’larından birisine katılacağını düşünüyoruz. Diğer alternatifler ise DotA2, StarCraft II ve Hearth Stone gibi eSpor oyunları da yer alıyor. Bu oyunlarda düzenlenen turnuvalarda her yıl milyonlarca TL ödül dağıtılıyor.

Etiketler

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/electronic-arts-espor-departmani-acti-2270/ linkinden 29.06.2022 00:06:56 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Taner AYDOS

PChocasi.com.tr'nin kurucusu aynı zamanda hali hazırda yazmaya devam eden editörü. Boş vakitlerini teknolojik ürünler ile uğraşmaya harcadığı gibi, hem aktif çalışma yaşantısını hem de editörlük çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video