PC HocasıDonanımExynos 2200 için Lansman Tarihi Belli Oldu!

Exynos 2200 için Lansman Tarihi Belli Oldu!

  arctis 7+   arctis 7+

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un yeni nesil yonga setlerinden Exynos 2200 beklenenden daha erken bir tarihte geliyor, AMD grafik birimine sahip yeni amiral gemisi yonga seti için lansman tarihi belli oldu. Şirket, yeni amiral gemisi yonga setini 11 Ocak 2022’de piyasaya sürüyor olacak ve bu CES 2022’den sonrası oluyor.

Amiral gemisi düzeyindeki yonga setinin Şubat ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S22 ailesi tarafından kullanılması bekleniyor. Galaxy S21 FE modeli ise Snapdragon 888 ve Exynos 2100 yonga setiyle fakat bazı analistler Exynos 2200 ile gelebileceğini umut ediyorlar.

RDNA2 tabanlı grafik birimi, yonga setinin öne çıkan özelliklerinden biri olacak. Bu mevzubahis mimari aynı zamanda AMD’nin RX 6000 serisi grafik kartlarında da kullanılıyor ve mevcut Xbox ve PlayStation konsollarında kullanılan özel yonga setlerinde ve yakın zamanda piyasaya çıkacak Valve Steam Deck’te de yer alıyor.

Işın izleme için donanım desteği mobil için bir ilk olacak ve bu sebeple oyun endüstrisinin bununla ne yaptığını görmek oldukça ilginç olacak. Şu zamana kadar Android tarafındaki tüm amiral gemisi yonga setleri aynı CPU donanımını – ARM’ın yeni çekirdekleri – kullanacağından ötürü bu yonga setinin oyun ve içerik üretimi odaklı olacak gibi görünüyor.

Bu yazıhttps://pchocasi.com.tr/exynos-2200-icin-lansman-tarihi-belli-oldu-121820/ linkinden 19.01.2022 18:01:17 tarihinde bot ile çekilmiştir.

Yazar Hakkında

Cenk Kahramaner

Genç bir teknoloji editörü, uzun süredir içerik üreticiliğinin yanında Grafik Tasarımı, UI/UX Tasarımı yapıyor ve kendi çapında yazılım geliştiriyor.

Yorum Yaz

Yorumunuzu Buraya Yazabilirsiniz

Video

Banner